Enpara.com POS nedir. enpara.com pos güvenilir mi.

QNB Finansbank masrafsız bankacılık hizmeti vermek amacıyla ile hayata geçirilen enpara.com insiyatifi kapsamında kişilere ve işletmelere masraflarından arındırılmış bir bankacılık hizmeti vermeye devam ediyor. Enpara.com şirketim masaüstü ve mobil pos ihtiyaçları olan işletmelere enpara.com’u tercih etmeleri durumunda hiçbir koşula bağlı olmadan aidat veya ücret ödemeksizin POS kullanımına imkan veriyor.
Hizmet kapsamında bir yazarkasa POS ihtiyaç olması durumunda aylık cironuz 5.000 TL’nin üzerinde olduğu sürece aidat ve ücret yansıtılmıyor. Yazarkasa POS’larda POS’un üretici firmasına her ay bir bakım ücreti ödemesi gerekiyor. Banka bu maliyeti sürdürülebilir olarak yüklenebilmek amacıyla böyle bir ciro alt limiti belirlemiş. Bu alt limit muhtemelen yıllık anlaşmalarına güncellenecektir.
Genel olarak baktığımızda enpara.com POS kullanımında:
Standart tek çekim komisyon oranı %1,78 taksitli satış imkanı istendiğinde cardfinans enpara.com ve hsbc kredi kartları için pos komisyon oranları taksit adedine göre değişiyor. Bir işletme sahibi olarak taksit tarafında biraz yetersiz kaldığını düşünebilirsiniz. Ama işlem tutarlarınız 100 TL altında kalıyorsa veya faaliyet gösterdiğiniz sektör taksitli alışverişe imkan vermiyorsa bu sizin için bir dezavantaj olmaktan çıkabilir.
Enpara.com POS’ta kullanımında bloke uygulaması yapmıyor, işletmelerin POS üzerinden gerçekleşen satışları sonucunda oluşan günlük ciro ertesi gün komisyon ve vergiler tahsil edildikten sonra işletmenin günlük hesabına aktarılıyor.
Günlük hesap bakiyesinin 20.000 TL üzerinde olması durumunda her gece otomatik olarak gecelik faiz kazanabileceği de enpara.com şirketim hizmetlerinden birisi.
Temassız işlem isteyenlerin faaliyet alanına bağlı olarak temassız özelliği olan enpara.com mobil pos’u tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Masaüstü POS’ların çoğunda temassız özellik bulunmuyor. Yazarkasa POS’larda ise kendi cihazınızın temassız özelliği olması gerekiyor. Mail order özelliği tüm enpara.com poslarda mevcut ancak güvenlik nedeniyle ilk kurulumda mail order özelliği açılmıyor. İhtiyaç durumunda çözüm merkezinden talep açılması gerekiyor.
Talep yapılan değerlendirme sonucunda yanıtlanıyor.