Enpara.com bir finansbank hizmeti.

Enpara.com bir finansbank hizmeti olduğu için finansbank atm’lerinden yapılan tüm hizmetler ücretsiz. Ancak ortak ATM uygulaması kapsamında başka bir bankanın ATM’sini kullanmanız durumunda, bankalararası kart merkezi BKM finansbank’tan belirlediği standart ücretleri tahsil ediyor. Bu ücretler enpara.com tarafından vadesiz TL hesabınızdan tahsil edilip karşı bankaya ödeniyor.
Yurtiçi diğer banka ATM’lerinden para çekme
Yurtiçi diğer banka ATM’lerinden bakiye sorgulama
Yurtdışı banka ATM’lerinden para çekme 3 usd
Yabancı para transferi.
Yabancı para transferlerini gerçekleştirebilmek için her bankanın yurtdışında bir aracı muhabir bankası vardır. yabancı para transferi yaptığınızda, paranız önce bankanın aracı bankasına yollanır. Aracı bankada parayı gönderdiğiniz bankanın aracı bankasına gönderir. Bu aracı banka da parayı asıl alıcı bankaya iletir. Bu işlemler sırasında aracı bankalar arasında swıft society for worldwide interbank financial telecomination üzerinden çok fazla yazışma yapıldığı için, bu işlemler maliyet olarak gönderen ve alıcı bankalara yansıtılır. Bu nedenle TL cinsinden para transferi işlemleriniz için sizden herhangi bir ücret talep edilmezken yabancı para transferlerinizden, finansbank’a yansıyan bu maliyetleri karşılayabilmek için ücret talep ediliyor. Bu durum iki türk bankası arasında gerçkeleştirilen yabancı para transferleri için de geçerli. Finansbank dışına giden yabancı para transferi 15 TL
Finansbank dışından gelen yabancı para transferi tüm kanallar 15 TL
Ücretsiz ürün ve hizmetler
Aslına bakarsanız yukarıda saydığımız masraflar, normalde banka şubesi kullandığnızda temel bankacılık ürün ve hizmetlerine vereceğiniz ücretlerin yanında devede kulak kalıyor. Bu yüzden bu yazımızı enpara.com’da ücretsiz olarak verilen hizmetleri sayarak bitirmeyi uygun görüyoruz. Vadeli vadesiz birikim ve altın hesabı açmanız durumunda hesap işletim ücreti yok. Banka kartı encard’la yurtiçi finansbank atm’lerinden yapacağınız işlemler ücretsiz. Kart aidatı ve yenileme ücreti de alınmıyor.
Vadesiz hesabınızdan yapacağınız fatura, banka kredi kartı borçları, motorlu taşıtlar vergisi, trafik cezaları, kira ödemeleri, cep telefonu TL yükleme ve diğer banka hesaplarına yapılan diğer tüm transfer ve ödemeler ücretsiz.