En düşük taşıt kredisi.

Halkbank Taşıt Kredisi Kampanyası Özellikleri Nelerdir? 

Halkbank’ın taşıt kredisi kampanyasını diğer bankaların kampanyalarından net bir şekilde ayıran bazı özellikler mevcut. Bu özelliklerden en önemlisi hem maliyet hem de kredi taksitlendirmesinde müşterilere imkan sağlanması anlamına geliyor. Halkbank taşıt kredisinin avantajları neler?

Halkbank’tan taşıt kredisi kullanmak isteyenler BDDK tarafından belirlenen vade sayılarına göre kredi kullanmakla yükümlülerdir. Bu vadeler BDDK tarafından belirlenip bankalarca da uyulması zorunlu kurallardan oluşuyor. Sıfır ya da 2. el otomobil farketmeksizin bir aracın değeri 400 Bin Türk lirasının altındaysa bu araç için taşıt kredisi kullanılacaksa eğer en fazla 48 aya kadar vade imkanı tanınıyor. Otomobilin değeri 400 Bin Türk lirası ile 800 Bin Türk lirası arasında ise o zaman taşıt kredisinin azami vade süresi 36 ay oluyor. Otomobilin değeri arttıkça taşıt kredisi azami vadesi azalıyor. 800 Bin TL – 1,2 Milyon TL değerinde olan otomobiller için maksimum 24 aya kadar, 1,2 Milyon TL – 2 Milyon TL değerindeki otomobiller için maksimum 12 aya kadar taşıt kredisi sunuluyor.

2 Ay Taksit Erteleniyor

Halkbank müşterilerine taşıt kredisi kullanmaları durumunda diğer bir sağlanan bir fırsat ise taksit erteleme seçeneği oluyor. Halkbank müşterileri eğer isterlerse taşıt kredisi kullanıp otomobillerini satın aldıktan sonra ilk 2 ay taksit ödemeyerek bu taksitlerini daha sonra ödemek koşulu ile erteleyebiliyorlar. İlk iki ay taksit ödemesi yapmayan banka müşterileri bu şekilde bütçelerini taksit ödeme sürecine hazırlayabiliyorlar.

275 Bin TL Taşıt Kredisi Maliyet Hesaplaması

Halkbank’tan taşıt kredisi kullanan müşterilerine aylık %1,59 oranında faiz uygulanıyor. 48 ay vade seçeneği ile 275 Bin TL taşıt kredisi kullanılması durumunda aylık taksit tutarı 8.942 Türk lirası şeklinde hesaplanıyor. Bu kredinin toplam maliyet tutarı ise 429.250 TL oluyor.