En düşük faizli konut kredisi.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi faizi

“Bütçenize en uygun vade ve ödeme seçenekleri sunarak, ev sahibi olmanıza imkân tanıyan kredimizdir.” denilerek tanıtımı yapılan Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi faizi yüzde 1,20. Geçtiğimiz yıllarda 0.69 ve 0.99 oranlarından konut kredisi alan vatandaşlar için 2023 yılında en düşük faiz oranı 1.20.  Halkbank dışındaki tüm bankalar daha yüksek konut kredisi faizi sunuyor. En düşük faizli konut kredisinin yanı sıra en yüksek faizi veren banka ise yüzde 2.99 oranıyla Denizbank.

 

 

Halkbank konut kredisi ödeme planı – örnek hesaplama

Kredisini Halkbank’tan alacaklar için Halkbank konut kredisi ödeme planı da paylaşılmış durumda. Örnek hesaplamalar 1.000.000 TL üzerinden 120 ay vadeye göre belirlenmiştir.

Aylık taksitler 120 ay boyunca aynı şekilde tekrar edecektir. Başlangıçta faiz alındığından dolayı her taksitte faiz düşecektir.

Halkbank konut kredisi masrafları

Her kredide de olduğu gibi konut kredisinde de yine masraflar alınıyor. Krediden alınan öncelikli masraf tahsis ücreti. Tahsis ücreti başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. 1000000 TL için alınacak tahsis ücreti 5.000 TL’dir.  Alınacak bir diğer ücret ise ekspertiz ücretidir. Ekspertiz tüm krediler için zorunludur. Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0 olarak alınır. En az 2000 TL’dir . Bunun dışında ek bir masraf olmadığı gibi konut alımı sırasında DASK , tapu harçları gibi ek masrafların yapılması gerekmektedir. Kredi ile alınan konutlarda DASK zorunlu tutulmaktadır.

Online Halkbank konut kredisi başvurusu

Halkbank konut kredisi başvurusu konusunda Halkbank işleri kolaylaştırmaktadır. Online kanallar aracılığı ile konut kredisi başvurusunu sunan Halkbank ile online işlemlerinizi yapabilirsiniz.