Dijital axess card nedir, dijital axess kart.

Dijital axess card, mastercard işbirliği ile akbank’ın şu aşamada sadece mevcut müşterilerine sunacağı yeni kredi kartının adı ve ilk mastercard digital first kart programı. Geçtiğimiz hafta akbank ve mastercard tarafından ortak yapılan basın toplantısındaki açıklamaya göre, Akbank müşterileri artık cüzdanlarda üzerinde kart numarası, son kullanım tarihi veya CVC veya CVV bilgileri yer almayan kartlar taşıyabilecekler.
Altyapısı mastercard tarafından sunulan, numarasız kart hizmetinin en çok bilinen kullanıcıları apple card ve mox card apple card, apple ve goldman sachs tarafından çıkartılan bir kredi kartı. Mox card ise deniz güven’in CEO’su olduğu, standart chartered, hong kong telekom ve tripo.com ortaklığı hong kong’da yerleşik dijital banka mox bank tarafından müşterilerine sunulan kredi kartı. Üzerinden numara yazmayan kredi kartı olur mu.
POS cihazlarından önce kullanılan imprinterlar aracılığı ile kart ödeme işlemleri yapılırken, kart numarasının ve son kullanım tarihinin kabarık harflerle kart üzerinde yer alması bir kart numarasının ve son kullanım tarihinin kabarık harflerle kart üzerinde yer alması bir gereklilikti. POS cihazlarının hayatımıza girmesi ile kredi kartı bilgilerinin kart üzerinde yazmasının tek amacı kart sahibine bu bilgiye sahip olmasını sağlamak oldu. Böylelikle internetten veya mail order ile ödeme yaparken kart bilgilerine kart üzerinden ulaşabiliyorlardı. Mobil cüzdanların ve mobil uygulamaların hayatımıza girmesi ile ödeme sırasında el değiştiren kartlar da bu bilgilerin yer alması sağladığı faydadan çok risk taşımaya başladı. Sanal kartlar bu riski ortadan kaldırmanın ilk adımıydı. Ancak e-ticaretin gelişmesiyle sanal kartlar ile bu riski ortadan kaldırmanın ilk adımıydı. Ancak e-ticaretin gelişmesiyle sanal kartlar ile fiziksel kartların arasındaki sınır da belirsizleşmeye başladı. Uzun lafın kısası mobil bankacılık kullanan akıllı telefon sahipleri üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi veya güvenlik kodu CVV ve CVC yazmayan kartı pekala kullanabilir. Ama mobil bankacılık veya akıllı telefon kullanmıyorsanız bu kartlar karşınıza güvenlikten çok zorluk çıkartacaktır.
Dijital axess card’ın kart numarası nerede yazar.
Kart üzerinde bir tek kartın markası yazıyor. Arka yüzünde ise sadece kullanıcının ismi yer kart üzerinde bir kart üzerinde akbank direkt uygulamasına giriş yapıp, bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Akbank direkt’in yanısıra bu bilgilere gelecekte axess mobil üzerinden de ulaşmamız mümkün olabilir diye tahmin ediyoruz, biz ilk aşamada mümkün mü göremedik.