Depremzedeye özel kredi oranı.

DEPREMZEDEYE ÖZEL KREDİ ORANI 72 SAATTE DEĞİŞTİ

Ancak talebin bu denli yoğun olabileceğini hesaba katamayan bankalar; şubelerdeki izdihamın önüne geçebilmek için bu kez başvuruların mobil bankacılık üzerinden alınacağını duyurdu.

Dijital ortamdan da yapılan başvuruların yüz binleri bulmasıyla Halkbank önce 8 Mart günü gece 00.00’dan itibaren önce mobil başvuru ekranını kullanıma kapattı, ardından da depremzedelere bir şok yaşattı.

Banka 0.99 faiz oranıyla depremzedelere özel açmış olduğu kredi faiz oranını dün itibariyle 1.59’a çıkardıktan sonra mobil ekranı yeniden kullanıma açtı.

“HANİ NAS VARDI”

Kamu çalışanları başta olmak üzere çok sayıda depremzede gittikleri banka şubesinden eli boş döndü. 72 saat içinde faiz oranının değişmesine tepki gösteren depremzedeler, “Hani nas vardı. Ne değişti de iki günde faizi değiştirdiler. Böyle saçmalık olmaz. 10 bin liralık hane başı destek ödemesinde de aynı sorunlarla karşılaştık. Binasına hasarsız raporu verilenlere ödeme alabileceklerine dair mesaj gitmiş. Binası hasarlı olanlardan alamayanlar var. Bunun kriteri nedir, neye göre belirleniyor. Şimdi de kredi faizlerini değiştirdiler” diye tepki gösterdiler.