Depremzede taksitleri ve ödemeleri.

Yapı Kredi bölgedeki müşterilerinin kredi taksitleri ve ödemelerini 3 ay boyunca erteliyor. Van ve erçiş şubelerindeki Yapı Kredi müşterilerinden de 2011 yıl sonu hesap işletim ücreti alınmayacak.
Buna ek olarak, nakit krediler 3 ay ertelenecek. Nakde dönem ödeme garantilerine 3 ay boyunca faiz işletilmeyecek. Afetzede müşterilerin uzun süreli vade erteleme ihtiyacı durumunda değerlendirme sonucunda vade ertelemesi yapılabilecek. Kredi kartlarında ise 3 ay boyunca gelen ekstrelere faiz işlemeyecek. Ayrıca, Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi emeklilik sigortalıların hasarları en kısa sürede giderilecek. Banka bunlara ek olarak Van’da ve erçiş’te hizmet vermek üzere iki adet mobil şube gönderdi.
İş bankası, van ve ilçelerindeki şubelerinden kredi kullanan bireysel ve ticari müşterilerine kredi ödemelerinde 3 ay erteleme imkanı sunuyor. Van ve ilçelerindeki iş bankası şubelerinde bulunan hesaplara yapılan havaleler ile van’daki diğer bankalarda bulunan hesaplara yapılan EFT’lerden yıl sonuna kadar ücret alınmayacak. Yine van ve ilçelerindeki iş bankası şubelerinde iş bankası pos cihazı müşterilerinden yıl sonuna kadar pos kullanım ve hizmet ücreti alınmayacak. Van ve ilçelerindeki iş bankası şubelerinde hesabı olan müşterilerden bu yıl sonunda hesap işletim ücreti alınmayacak.