DD mortgage türkiye pazarlama stratejisi.

Geçtiğimiz günlerde dd mortgage’ın BDDK’dan faaliyet iznini almasıyla ilgili yazımızı yazdıktan sonra DD mortgage ile iletişime geçip biraz daha detaylı bilgi istedik. Henüz basın lansmanını gerçekleştirmemiş olduklarından sorularımıza basın lansmanı takip eden haftadan sonra cevap verme imkanı buldular.
DD mortgage yetkililerden aldığımız bilgiye göre, DD mortgage mortgage müşterilerine ulaşmak için az sayıda şube, etkin direkt satış ekibi ve alternatif dağıtım kanallarını kullanmayı hedefliyor. Alternatif dağıtım kanalları dendiğinde tanım biraz geniş kalmak ile birlikte biz bunu internet ve mobil kanallar olarak yorumluyoruz. Bahsettikleri şube ve bölge yapısını oluşturana kadar en mantıklı adımda bu gözükmekte. Buna ilave olarak yeni faaliyet gösteren ATM şirketi de kullanılabilir.
DD mortgage web üzerinden ihtiyaç belirleme, bütçe hesaplama, taksit hesaplama, teklif karşılaştırma gibi katma değerli hizmetleri sunmak ile beraber tüketicilere onlien olarak mortgage başvurusu yapma imkanı da sunmaktalar. Tüketicilere sundukları birden çok mortgage ürününü taksit ve bütçe hesaplamayla internet üzerinden aynı anda karşılaştırma imkanı sunduktan sonra, krediye başvurma ve başvuruya birkaç saniyede ön onay alma imkanı sunuyorlar. Ayırca mortgage kredileri ile ilgilenen ve daha kişisel bir bağlantı tercih eden tüketiciler için numaralı ” rahat mortgage hattı ” üzerinden DD mortgage ürünleri hakkında detaylı bilgi edinme imkanı da veriyorlar.
DD mortgage organizasyon olarak türkiye’de müsait kanalların hepsini hesaba katmış gibi gözüküyor. Anlaşmalı oldukları ve halen devam etmekte olan emlak projeleri ve şirketin çoğunluk hissesi sahibi doğan grubuna ait emlak ofisleriyle işbirliğine giderek bu kanalları da verimli bir şekilde pazarlama kanalı olarak kullanma imkanınada sahipler.
Şirketten yapılan açıklamaya göre Türkiye ve dünyada mevcut ekonomik şartlar göz önüne alındığında, DD Mortgage özellikli iki ürün ile öne çıkmayı hedefliyor.
“Basamaklı klasik” adlı ürünleri orta gelir grubunu faiz artışından korumaya yönelik düşük taksitlerle başlayan ve her yıl belli oranda artan bir ürün. Daha önce burda sizler ile detaylarını paylaşmaya çalıştığımız finansbank tarafından çıkartılan taksidi düşük mortgage ile yapı olarak oldukça büyük benzerlikler gösteriyor.