Carrefour Axess kart başvurusu.

Geçtiğimiz ağustos ayında akbank ve carrefourSA’nın planladığı iş birliği hakkında sizlere buradan bilgi vermiştik. Dün carrefourSA genel müdürü Guillame vicaire yaptıkları basın toplantısında “10 haziran 2009 itibariyle akbank ile birlikte her iki kurum için de büyük bir adım sayılabilecek önemli bir yeniliği başlatıyoruz. Akbank hipermarket bankacılığına başlarken, ilk etapta 19 mağazamızda açılacak olan CarrefourSA kredi express şubeleriyle de CarrefourSA çatısı altında altıncı bir reyon olarak finansal hizmetler ve ürünler sunmaya başlayacağız.” diyerek işbirliğinin başladığını resmen açıklamış oldu. Ürün olarak incelediğimizde yine ortak markalı bir kredi kartından bahsedildiğini görüyoruz. Akbank’ın Axess kredi kartı ile Carrefour’un müşteri sadakat kartı olan CarrefourSA plus kartı tek bir kredi kartı altında birleştirerek carrefour axess adıyla yeni bir kredi kartı çıkartılmış. Ürünle beraber ayrı bir marka yaratmak yerine, işbirliği içerisinde iki markanın ismi bir arada kullanılmış.
Sadakat kartı ile taksit, puan ve temassız kart özelliği olan kredi kartını birleştirmek yeni bir şey değil. Akbank boyner beraberliğinin meyvesi fish kart ile Garanti bankası migros işbirliği olan money card bu konuda devam eden en yakın tarihli uygulamalar.
İster kredi kartı, ister kredi ile taksit imkanı
Market zincirlerinde elektronik, mobilya ve beyaz eşya gibi taksitli alışveriş yapılabilecek ürünlerde sadakat programı kapsamında yapılan büyük indirimlerle karşılaşılması her zaman mümkün. Ancak bu kampanyaları takip etmek ve yakalamamız gerekiyorki dışarıdaki fiyatlardan avantajlı olsun. Genelde yüksek tutarlar olarak kabul edeceğimiz bedelleri bulan bu ürünleri Carrefour Axess Kart veya alternatif olarak carrefourSA kredi express şubelerinden alınabilecek kredi ile taksitli olarak alabilme imkanı tüketicilere avantaj sağlayacaktır.
Bankaların müşterilerini kredi kartından tüketici kredilerine yönlendirdiği şu günlerde bu adım kuşkusuz akbank’a da tüketici finansmanı kredileri hacimlerini geliştirmesi için fırsat tanıyacaktır.
Carrefour Axess Özellikleri
Buraya kadar bahsettiklerimiz genel olarak iki marka arasında yapılan işbirliğine yönelik değerlendirmelerdi.
Biraz da carrefour axess kartın özelliklerine değinelim.
Carrefour Axess de Money Card gibi tanışma hediyesi olarak ilk alışverişe yüzde 10 indirim yapıyor.
Hoşgeldin indirimi chip-para olarak karta yükleniyor. Money Card’da olduğu gibi minimum 100 TL harcama şartı ve tarih sıralaması yok ancak en fazla 150 TL indirim yapılmakta.
12 ayla sınırlı vade farksız taksit özelliği 150 TL ve üzeri gıda dışı tekel, altınor, kozmetik, kontör kartları, deterjan ve temizlik ürünleri hariç alışverişiniz için geçerli. Alışveriş sepetinin önemli bir kısmını oluşturan gıda, temizlik ve giyim gibi ürünlerde taksitli alışveriş imkanının olmaması bu kartı almamız için bize gereken motivasyonu sağlamıyor.
Carrefour Axess, CarrefourSA plus kart indirimleri üzerine ekstra %10 indirim kazandırıyor. Örneğin, CarrefourSA plus ile %20 indirime sahip promosyonlu bir üründe, Carrefour Axess’i kullanarak %22 indirim kazanmak mümkün.
Chip para konusunda ekstra bir chip para kazanım oranından bahsedilmiyor.
Tüm CarrefourSA hipermarketlerinde sadece Carrefour Axess sahiplerine özel kasa, ayrıca belirlenmiş CarrefourSA expres’lerdeki öncelikli kasa avantajı söz konusu. Bu özellikle yoğun haftasonlarında bir avantaj olabilir ama yeni bir kredi kartı almak için yeterli mi?
Carrefour Axess’in diğer kredi kartı özellikleri zaten Axess kartın özellikleriyle aşağı yukarı aynı.