Cardfinans one özellikleri.

Cardfinans one almalı mıyım.
Gelelim yorumlarımıza. Müşterilere alışveriş sırasında banka kartı ve kredi kartını kullanma tercihi sunarak bunu tek bir ürün halinde sunmak yenilikçi bir fikir. Üstelik temassız kart özelliği hem banka kartı hem de kredi kartında kullanılabiliyor. Ancak yukarda belirtmiş olduğumuz diğer detaylara baktığımızda, kullanılan yeni teknoloji dışındaki diğer özelliklerin o kadar yeni olmadığını görüyoruz.
Örneğin kartın hem POS’larda hem de ATM’lerde kullanılması. Halihazırdaki Cardfinans kredi kartları da zaten ATM’lerde kullanılabiliyor ve müşteriler ATM ekranında “banka kartı işlemleri” adımını seçerek başta hesaptan para çekmek olmak üzere birçok bankacılık işlemini gerçekleştiriyor. Cardfinans nakit özelliği sayesinde hem kredi kartı, hemde banka kartı olarak parapuan kazandırdığı söyleniyor. Burada da bir yenilik yok, Garanti Bankası paracard ile çok önceden müşterilerine banka kartından bonus kazandırmaya başlamıştı. Burada çeldirici olan yenilik, banka kartı olarak ödeme yapıldığında hem banka kartının hem de kredi kartının parapuan kazandırması, yani iki kat puan kazandırma iddiası. Kart henüz piyasaya çıkmadığından tüm detayları bilmiyoruz ancak Cardfinans one’a özel tanımlamalarına kazanılacak parapuan miktarının normal cardfinans’lar kazanılan tam iki katı olmayacağını düşünüyoruz. Ayrıca Cardfinans nakti’in tüm özelliklerine sahip bir kredi kartına sahip olup olmak istemediğinizi “Cardfinans nakit kullanmak için deli olmak lazım.” başlıklı yazımızı okuduktan sonra tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.
Harcama uyarı servisi ise zaten uzun zamandır Cardfinans kredi kartları için talimat verilerek başvurulan bir özellik. Yani burada da yeni birşey yok.
Kısacası Cardfinans one’ın basın bülteninde yeni özellikmiş gibi basunulan hizmetlerin çoğu zaten mevcut cardfinans’larda var. Ancak alışveriş sırasında kullanmak için banka kartı ve kredi kartının tek bir temassız kartta toplanmasının sizin hayatınızı fazlasıyla kolaylaştıracağını düşünüyorsanız 2011 senesinde Cardfinans one’a başvurabilirsiniz. Eğer finansbank müşterisi iseniz zaten hiç başvursam mı diye düşünmeyin, büyük ihtimalle finansbank her zaman yaptığı gibi zaten sizi telefonla arayarak bu kartı ballandıra ballandıra anlatarak pazarlamaya çalışacaktır.