Cardfinans GO kredi kartı ayrıcalıkları.

Son olarak da Finansbank’ın gençlik segmentine hitap etmek üzere tasarlanmış cardfinans go kredi kartı ile 200 TL’ye kadar faizsiz nakit fırsatı, tüm alışverişlerde 2 taksit ve diğer cardifnans go ayrıcalıkları bu paketlere ilave edilmiş.
Finansbank bu kredi kampanyasında sektörde ilk olarak TEB tarafından “molalı kredi” olarak karşımıza çıkartılan 3 ay taksit erteleme özelliğini ve alınan kredinin vadesi boyunca senede 4 defa kesilen hesap işletim ücretinden muhafiyeti öne çıkartıyor. Üniversitekolay kredi paketleri kapsamında kredi kullanan müşterilerin hesap işletim ücreti istisnaları kredi bitiminde sona eriyor. Finansbank mortgagekolay kredilerine ait masraflar hakkında bilmeniz gerekenlere gelirsek, ekspertiz ücreti 525 TL ipotek ücreti 200 TL, konut sigortası yıllık 110 TL ve DASK yıllık 136 TL Bu prim tutarları yaklaşık ortalama lokasyona ve M2’ye göre değişiklik gösteriyor. Hayat sigortası prim tutarı, kredi tutarının binde 6’sına denk geliyor. Mortgagekolay kredilerinde minimum dosya ücreti finansbank web sitesinde 1.000 TL olarak ilan verilmiş.
İhtiyaç kredilerinde ise, dosya masrafı minimum 200 TL olmak üzere kredi tutarının yüzde 4’ü ilgili tutar üzerinden devlete ödenmek üzere yüzde 5 BSMV ücreti alınıyor. Hayat sigortası yıllık prim tutarı olarak minimum 25 TL olmak üzere kredi tutarının yüzde 0,6’sı isteniyor. Hayat sigortası, mortgage kredilerinde bir zorunluluk olmamakla beraber birçok banka bunu müşterilere otomatik olarak yaptırmakta. Bazı durumlarda kredi vermek için şart bile koşabiliyorlar. Bu durumda konut kredisine ne kadar ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak şubedeki müşteri temsilciniz ile pazarlık yapabilirsiniz.
Kredi alma aşamasında imzaladığınız evrakların ne olduğuna mutlaka dikkat edin.
Bir ufak not: Kredi ürünleri yapısı gereği borcun geri ödenmesinde sorun yaşamayacağı öngörülen tüketicilere verilir. Bunun için de başvuru sahibinin düzenli bir gelir sahibi olma özelliği aranan şartların başında yer alır. Bu nedenle üniversitekolay kampanyası kapsamında sunulan kredilerin düzenli gelirleri olan ve sahip oldukları kredi veya kredi kartı geri ödemelerinde sorun yaşamayan velilere ve öğrencilere belgelenebilir düzenli geliri olan master ve doktora öğrencileri de buna dahil verilmesi planlanıyor.
İlgili pakete başvuracak öğrenciler, 25 yaşın üzerinde ise Cardifnans GO alamıyorlar ama eminiz ki finansbank kendilerine iptal etmekte veya kartı teslim almakta oldukça zorluk yaşayacakları bir Cardfinans kredi kartı gönderecektir. Daha önceki yazılarımızda yer alan Cardfinans GO hakkında detaylı bilgi için buraya veya ürünün resmi web sitesine bakabilirsiniz.