Cardfinans gerçekten sözünüze sıfır faiz kredi veriyor mu.

Sempatik Sarı çizmeli mehmet ağa reklamıyla çıkan yeni bir kampanyadan bahsedeceğiz. CardFinans’tan sözünüze sıfır faizli kredi kampanyası. Tanıdık geldi mi. Bundan yaklaşıık bir sene öncesinde cardfinans tamamiyle aynı mekaniğe dayalı. daha az test ettiği bir ürün ile öncesinde cardfinans tamamiyle aynı mekaniğe dayalı, daha az test ettiği bir ürün ile tüketicilerin karşısına çıkmıştı. Kampanya çok uzun süreli olmadı ne yazıkki. Teknik bir detaydan dolayı yanlış bilgilendirme gibi birşey rekabet kurulundan ceza yiyince sessiz sedasız kampanyayı çektiler.
Sözünüze Sıfır faizli kredi kampanyası’nın ürün mekaniği çok basit aslında. Finansbank, faizsiz kredi kullanmak isteyen Cardfinans müşterilerine, müsait kredi kartı limitinin belli bir kısmını nakit avans olarak kullanma imkanı veriyor yukarıda bahsettiğimiz teknik konuydu nakit avans işlemini kredi gibi tanıttıkları için rekabet kurulundan ceza aldılar.
Evet bu konunun altını özellikle çizmek istiyoruz. Bu bir tüketici kredisi değil. Müşteriye kredi kartından 0 faizli nakit avans kullandırmış oluyorlar. Bu nakit avans işlemini kullanabilmeniz için alınan krediye karşılık gelen aylık kredi kartı harcama taahhütünde bulunmanız gerekiyor. Cardfinans müşterisi tahhattü bulunduğu ekstre bakiyesinin altında kaldığı anda, banka nakit avansa ait faiz ve ücretleri ilk ekstrede yansıtmaya başlıyor. Daha önce Cardfinans nakit kart ile ilgili açıklanmayan maliyetleri burdan sizlerle paylaşmıştık. Bugün de Cardfinans güçsizde altında sarı çizmeli mehmet ağa kampanyasının detaylarından bahsetmek istiyoruz. İlk olarak bilinmesi gereken, bu bir kredi kartı hacim taahhütlü ücretsiz faizsiz nakit avans kampanyası. bu bir kredi kartı hacim taahhütlü ücretsiz faizsiz nakit avans kampanyası. Şartlarında belirtildiği gibi Cardfinans müşterilerine, 12 ay süresince verecekleri ekstre bakiyesi sözü karşılığında, 12 aya varan vade ve tutarda %0 faizle kredi kartı limitinden kredi kullandırılmasını sağlayan bir kampanya.