Büyük indirim oranları ve nakit alışveriş.

Krize rağmen krizle beraber yaşamak
Olan bitene rağmen hayatımızı yapabildiğimiz kadar normal sürdürmeye çaba sarfetmemiz gerekiyor.
Tabi bununla beraber temel önlemleri de almak gerekiyor. Öncelikle bu dönemde kazandığımızdan fazlasını harcamaya çok dikkat etmeliyiz. Bu gerçeğin bilincinde olmak, buna uygun aksiyon almak en önemli gereklilik.
Bir alışveriş yapıyorsanız ve bu alışverişi taksitli gerçekleştirecekseniz, alacağınız ürüne ihtiyacınızın ne kadar gerekli olduğunu objektif olarak birkere daha değerlendirmelisiniz. Evde çalışan bir televizyonunuz varken, sırf kriz nedeniyle kampanya yapıldı diye LCD TV almak buna iyi bir örnek olabilir. Herşeye rağmen alım kararı veriyorsanız, o zaman bu alışverişi nasıl gerçekleştirmeniz gerektiği yönünde doğru seçimi yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
Nakit alışverişler özellikle bu dönemde çok büyük indirim oranları alınmasına imkan verse de avantajlı olmayacaktır. Birikimi olan tüketicilerin, özellikle bu birikimlerini likit pozisyonda tutarak güvenli ve iyi getirilere ulaşması mümkün. Dolayısıyla ile dayanıklı tüketim malzemeleri alırken kredi türevi ürünler kullanmanız daha mantıklı.
Dayanıklı tüketim malzemeleri alışverişinde kredi kartı ile taksitli alışveriş uygulanabilir bir yöntem. Tüm pratikliğine rağmen taksit tutarları nedeniyle en az bir sene boyunca aylık kredi kartı ekstrelerinizi şişireceğinizden ve ilerleyen zaman içerisinde kredi kartı geri ödemelerinizi taksitlendirme olasılığı artabileceğinden, bu yöntemi önermiyoruz. Satın alma sürecini çok hızlandıracağı bir gerçek, ancak belki de sürecin biraz uzaması tüketicinin kararını yeniden değerlendirilmesi için ihtiyacı olan bir şeydir kim bilir.