Burs ve kredi başvuruları başladı.

Gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak, kredi ve yurtlar genel müdürlüğünün 2023-2024 eğitim öğretim yılı için burs kredi başvurularının başladığını duyurdu.
Gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak, burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu. Bu yılki KYK ve kredi başvuruları 12-19 ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak. KYK burs başvuruları nasıl yapılacak.
Burs kredi başvuruları her yıl yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-devlet şifresi almaları veya diğer, e-devlet giriş yöntemlerinden birine internet bankacılığı e-imza mobil imza t.c kimlik kartı sahip olmaları gerekmektedir.
Kimler bursa başvurusunda bulunabilir.
İlk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf yurt dışında öğrenim gören türk vatandaşları burs kredi başvurusunda bulunabilecek.
Burs kredi başvuruları e-devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-devlet’teki okul bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerinin düzeltilmesini istemeleri gerekiyor. Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, gençlik ve spor bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek.
Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.