Burs ve kredi başvuruları başladı.

Gençlik ve spor bakanı kasapoğlu 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu.
Gençlik ve spor bakanı mehmet muharrem kasapoğlu 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başladığını açıkladı.
Gençlik ve spor bakanlığı’nın yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrenci seçme ve yerleştirme sınavı’na girerek ilk defa bir yükseöğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseöğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören türk vatandaşlarının burs kredi başvuruları başladı.
Burs kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 ekim 3 kasım tarihleri arasında e-devlet üzerinden başvurması gerekiyor.
Son gün 3 kasım
3 kasım salı günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.
Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve spor bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.
Öğrenim bilgileri doğru olmalı
Burs Kredi başvuruları e-devlet’te yer alan yükseköğretim bilgi sistemi’ne YÖKSİS kayıtlı öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin YÖKSİS’teki öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Öğrencileri başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-devlet’e girerek okul bölüm hazırlık ve kayıt dondurma bilgilerini kontrol etmeleri , bilgilerine hata olan öğrencilerin Üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek durumlarını YÖKSİS üzerinden güncellemeleri gerekiyor. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle burs kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları beyan etmiş olduğu bilgiler üzerinden değerlendirilecektir.