Burs, Öğrenim ve Katkı kredisi başvuru sonucu.

Yurtkur Genel müdürü Hasan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada 2010 – 2011 öğretim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin belirlendiğini bildirdi. Açıklamaya göre, 150 bin öğrenciye burs, geri kalan öğrencilerin tamamına öğrenim kredisi tahsisi yapıldı. 2010-2011 yurtkur burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru sonucu sorgulama katkı kredisi almak için müracatta bulunan öğrencilerin tamamına da katkı kredisi verildi. Açıklamada, “Kuruma burs, öğrenim ve katkı kredisi almak üzere müracatta bulunan 423 bin öğrencinin tamamına tahsis yapılmıştır.” denildi. Açıklamaya göre, burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları kyk.gov.tr internet adresinden tc kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.
Öğrenciler taahüt senetlerini 30 aralık tarihine kadar herhangi bir noterde,vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 aralık tarihi mesai saati bitimine kadar Yurtkur bölge veya yurt müdürlüklerine teslim edecek.
Bölge veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise kredi dairesi başkanlığı’na posta ile gönderecek veya elden teslim edecek.
Senetlerini belirtilen tarihte teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi ödemeleri 10 ocak 2011 tarihinde TC ziraat bankası’nın ilgili şubelerinden yapılacak.