BPN ödeme nedir, BPN ödeme güvenli mi.

BPN Ödeme & Elektronik para hizmetleri a.ş BDDK tarafından ödeme kuruluşu elektronik para lisansıyla yetkilendirilmiş 2015 yılında bu yana müşterilerine yurt içi ve yurt dışında para gönderme hizmetleri konusunda hizmet veren bir elektronik para ve ödeme kuruluşudur. Diğer bir deyişle BPN iş ortaklarını kullanarak yurt içi ve yurt dışındaki tanıdıklarınıza para gönderebilir, fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
T.C Merkez Bankası denetiminde ve gözetiminde sürdüren lisanslı bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu olarak BPN üzerinde bulunan müşteri hesap bakiyeleri T.C Merkez Bankası nezdinde açılmış hesaplarda %100 nakit karşılıkla korunur. Yani güvenlidir.
BPN ile yurt içinde para gönderimi nasıl yapılır.
BPN ile para gönderebilmek için size en yakın anlaşmalı BPN iş ortağını bulmanız gerekiyor.
İş ortağında eksiksiz olarak dolduracağınız formun ardından size özel üretilecek para transferi kontrol numarasını transferi yapacağınız kişi le paylaşmanız yeterli. Parayı alacak kişi kendine en yakın bpn iş ortağından para trasnferi kontrol numarası ve kimliği ile parayı çekebilir. Yurt içi para transferinde TL’nin yanı sıra dolar veya euro cinsinden para göndermek mümkün, ancak işlemlerin karmaşıklaması açısından TL cinsinden gönderip parayı alan kişinin kendisinin parayı dövize çevirmesi daha mantıklı olacaktır.
BPN ile yurt dışına para gönderimi nasıl yapılır.
BPN 2012 yılında western union fransa ile imzaladığı anlaşma kapsamında western union noktalarında da hizmet vermesi, BPN kullanıcılarının dünyanın dört bir yanına, banka hesabına ihtiyaç duymadan açık BPN kullanıcılarının dünyanın dört bir yanına, hafta sonları ve resmi tatillerde mesai saatleri dışında dahi dakikalar içinde güvenli para transferi yapabilmesine imkan sağlaması anlamına geliyor.
BPN ile fatura ödeme nasıl yapılır.
BPN tarafından yeni devreye alınan fatura ödeme özelliği sayesinde BPN ödeme noktalarında elektrik su doğalgaz telefon doğalgaz gibi abonelik gerektiren hizmetlere ait faturalarınız da ödemeniz mümkün. BPN Hizmet noktasına gitmeden önce ödemek istediğiniz faturaya ait bilgileri abone no, sözleşme no vb. hazırlamanız büyük vakti kazandıracaktır.
Ödemelerinizin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için hizmet noktamıza gitmeden önce kurum fatura bilgilerinizi hazırlamanızı ve doğruluğunu kontrol etmenizi rica ederiz.