Borsa istanbul endeks ve veriler.

BIST Pay düzey 2: Düzey 1+ verilerine ek olarak borsa istanbul’da işlem gören paylara ilişkin olarak en iyi 5 fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin fiyat ve miktar bilgileri, iptal edilen emirlere ilişkin hacim bilgileri ile diğer istatistiki bilgileri kapsar. Aylık 48 TL bir maliyeti var. BIST VİOP düzey 1: Borsa istanbul’da işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerine ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı oranı en iyi alış satış fiyatları ve diğer fiyat oran bilgileri, borsa istanbul endeksleri, borsa istanbul haberleri, KAP Verileri ile gün sonu verileri kapsar. Aylık 6 TL bir maliyeti var.
BIST VİOP 1+ VİOP 1 verilerine ek olarak borsa istanbul’da işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerine ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgilerini kapsar. Aylık maliyet yaklaşık 25 TL civarında. VİOP net alım satım gün sonu : Borsa istanbul vadeli işlem ve opsiyon piyasasında VİOP gerçekleşen işlemlerin üye ve sözleşme bazında gün sonu net alım-satım miktarı bilgilerini kapsar. Aylık 15 TL bir maliyeti var.
Pay işlem gün sonu verileri: Borsa istanbul pay piyasasında gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı bilgisi de dahil olmak üzere işlemlere ait detay bilgilerini kapsar. Maliyet aylık 15 TL. Tahvil piyasası 1: Borsa İstanbul’da işlem gören borçlanma araçlarına ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyat oranı en iyi alış satış fiyatları ve diğer fiyat oran bilgileri, borsa istanbul endeksleri, borsa istanbul haberleri, kap verileri ile gün sonu verilerini kapsar. Aylık 6 TL tahvil piyasası 1+ Borçlanma araçları düzey 1 verilerine ilave olarak borsa istanbul’da işlem gören borçlanma araçlarına ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgilerini kapsar. Aylık 25 TL maliyeti var.
Unutmayın, bu fiyatlara KDV dahil değil ve aracı kurum veri sağlayıcı firmaya göre farklılık gösterebilir. Örneğin lisans ücretlerini kendi karşılayarak ücretsiz veri sağlamaya devam edeceğini açıkladı. Bazı aracı kurumlar ise yıl sonuna kadar ücretsiz gerçek zamanlı veri sağlayacaklarını duyurdular. Dolayısıyla veri ücreti ödeyip ödemeyeceğinizi çalıştığınız aracı kuruma veya veri hizmeti aldığınız firmaya danışın.