Borç transfer kredisi.

Borç transfer kredisi kampanyaları aslında nakit kredi ve ihtiyaç kredisi kampanyalarıdır. Bu kampanyalarda kapatmak istenilen kredi ve kredi kartı bakiyeleri, kredi başvurusu sırasında veya onay sonrası başvuru sahibi tarafından kağıda dökülür. Kredi veren banka başvuruya onay verdiyse bu bakiyeleri ilgili hesaplara gönderir, krediyi alan tüketici de kapattağı birden fazla kuruma olan borç ödemek yerine eşit taksitlerle yeni bankasına öder.
Geleneksel borç transferi kredisi uygulamalarında bankalar hangi hesaba, ne kadar para gönderilmesi gerektiği gibi kontrolleri yaptıktan sonra, parayı göndermek gibi bir operasyon gerçekleştirmek zorunda kalıyorlar. Bu operasyonda doğabilecek aksaklıkları da düşünürseniz, son zamanlarda neden hiç borç transfer kredisi kampanyalarına denk gelmediğinize daha kolay anlam verebilirsiniz. Bunun yanısıra işlerin kötüye gitmeye başlaması durumda, yani kredi ve kredi kartı portföylerinde ödeme sorunu yaşayan müşterilerin artması halinde, sorun böyle bir kampanyayla ile ilişkilendirileceğini için yönetim açısından da risk teşkil ediyor.
Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı borç transfer kredisi kampanyaları yerine artık düzenli olarak yapılan ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla karşılaşıyoruz. Burada bankaların mantığı şöyle. yap bir ihtiyaç kredisi kampanyası, tüketici başvursun, onunla kredi veya kredi kartı borç kapatmayı akıl eden varsa borç transferini kendi gerçekleştirsin.