Borç kapatma kredisi verecek bankalar.

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2023

Borçlarını uzun taksitlere bölüp düşük tutarlarda gücüne göre ödeme yapmak isteyen vatandaşlara birçok imkan sunuluyor. Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Erdoğan Borç kapatma kredisi konusunda kamu bankalarının kolaylık sağlayacağını duyurmuştu işte o açıklama;

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak.” ifadelerini kullanmıştı. Peki, Ziraat Bankası ve Halkbank borç kapatma kredisi devam ediyor mu? Borç kapatma kredisi veren bankaları sizler için listeledik.

BANKA VADE LİMİT ERTELEME
GARANTİ BBVA 12-36 AY 50.000 –  100.000 TL YOK
YAPI KREDİ 12 AY 60.000 – 125.000 TL YOK
İŞ BANKASI 36  AY KREDİ NOTUNA BAĞLI YOK
ING BANK 3-36 AY 100.000 TL 3 AY
AKBANK 12-36 AY KREDİ NOTUNA BAĞLI 3 AY
QNB FİNANSBANK 36 AY KREDİ NOTUNA BAĞLI YOK
VAKIFBANK 12-60 AY KREDİ NOTUNA BAĞLI YOK
PTT 36 AY 50.000 TL YOK
ZİRAAT BANKASI 12-60 AY KREDİ NOTUNA BAĞLI YOK

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2023

Ziraat Bankası borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların ödeme tablolarını kolaylaştırmak adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın borç kapatma kredisi açıklamalarıyla birlikte 60 aya kadar vade ile borç kapatma işlemi yapmaktadır.

Ziraat Bankası 24 aya kadar vadeli borçlar için yüzde 1,10 daha uzun ödeme vadeleri için 60 aya kadar yüzde 1,20 faiz oranı uygulamaktadır. Vatandaşlar kampanyanın devam edip etmediğini öğrenebilmek bankayı arayarak bilgi alabilir.

Halkbank borç kapatma kredisi 2023

Halkbank’ın resmi websitesinde borç kapatma kredisiyle ilgili şuanda herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Ancak şubeyle görüşüldüğü taktirde borçlarınızı uygun bir krediyle Halkbank’ta birleştirerek uygun taksitlerle uzun vadeli ödeyebilirsiniz.

Borç kapatma kredisi hangi şartlarda verilir?

Borçlarından kurtulmak isteyenler borç kapatma kredileri doğrultusunda şartların ne olduğunu da araştırıyor. Zaten borçları ödeyemiyoruz doğru değil mi? Kredi notum nasıl iyi olabilir? Borç kapatma kredisi şartları genellikle şu şekildedir;

  • Borçlarınızı ödeyemiyorsunuz muhtemelen kredi notunuz düşüktür. Ancak çok riskli seviyelerde olmamalıdır.
  • Farklı bankalara olan borçlarınızı belgelerle kanıtlamalısınız
  • Toplam ödenecek kredilerin toplamı 36 ayı geçmemelidir. ( Konut Kredisi İstisna)
  • Yasal takibe düşmemiş olmanız gerekir.
  • Talep edilen kredinin taksiti aylık gelirin yarısını aşamaz.
  • Gerekli görülürse ipotek verilmelidir.
  • Gelir beyanı gibi istenecek diğer belgeler…

Borç kapatma kredisi en fazla kaç ay vadeli?

Borç kapatma kredileri en az 12 ay en çok ise 60 aya kadar vadeli verilmektedir. Borçlarınızı uzun vadeli koşullarda ödemek istiyorsanız, kredi notunuzu bir nebze olsun düzeltmeniz ve yasal takibe düşmemeniz çok önemlidir.

6 ay geri ödemesiz kredi veren bankalar

Bankalar borç kapatma kredilerinin yanında 6 ay geri ödemesiz kredi vereceklerini açıkladı. Afet bölgesindeki vatandaşlara 6 ay ve 12 ay seçeneklerle geri ödemesiz kredi verilecek. Bu geri ödemesiz kredileri 3 kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank verecek. Bankalardan paketleri açıkladı ancak detaylar üzerinde henüz çalışma devam ediyor. Çalışmalar netleştiğinde ödemeler şu şekilde yapılacak;

Bireysel müşterilere 6 ay geri ödemesiz kredi,

KOBİ’lere 12 ay geri ödemesiz kredi,

Çiftçilere 12 ay geri ödemesiz kredi verilecek.

Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede esnafa 250 bin TL 12 ay geri ödemesiz kredi verileceğini açıkladı. Kredinin yarı faizini Hazine ve Maliye Bakanlığı karşılayacak yıllık faizi yüzde 7,5 olacak.