BonusluAvea Başvurusu.

Garanti ve Avea işbirliğiyle müşterilere sunulan ve cep telefonuyla temassız ödeme imkanı sağlayan ilk ürün olma özelliğini taşıyan bonusluAvea’nın lansman haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise BonusluAvea’nın özelliklerine, BonusluAvea’yı cep telefonunuzla nasıl kullanacağınıza ve nasıl başvuru yapılacağına değişneceğiz.
BonusluAvea nedir.
Avea ve Garanti işbirliği, Mastercard ve Gemalto’nun desteğiyle geliştirilen BonusluAvea;
NFC teknolojisi ile çalışan bir temassız banka ve kredi kartı uygulaması. BonusluAvea ile yanınızda banka veya kredi kartı taşımadan, Avea NFC SIM kartınız içerisinde yer alan uygulamayı kullanarak alışverişlerinizi cep telefonunuzla temassız olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.
BonusluAvea’ya nerelerde kullanılır.
BonusluAvea’yı türkiye’de ve dünyada MasterCard Paypass logosu gördüğünüz tüm noktalarda kullanabilirsiniz. Garanti Bankası’nın temassız özellikli tüm kredi ve banka kartları gibi BonusluAvea’da tek sefer de 35 TL’ye kadar olan ödemeler şifresiz ve imzasız olarak gerçekleştirebiliyor. Garanti Bankası’nın temassız ödeme noktaları olan Trink noktalarını görmek için buraya tıklayın.
Nasıl kullanılır.
BonusluAvea, NFC SIM kartlar içerisinde yüklü olarak geliyor. SIM kartınız aktif hale geldikten sonra eğer mevcutta kart başvurunuz yoksa, Garanti Bankası müşteri temsilcisi tarafından aranarak kart başvurunuz alınıyor.
BonusluAvea’ya Avea SIM Menü içerisinden sırayla Avea Mobil Cüzdan’ı ve Garanti bankası’nı seçerek ulaşabiliyorsunuz. Uygulamayı çalıştırmadan önce uygulama şifresi girmeniz isteniyor.
Uygulama şifresi, ilk girişinizde yeni SIM kartınızın üzerinde yazan 4 haneli PIN kodu ile aynı. Giriş yaptıktan sonra dilerseniz bu şifreyi kendi belirleyeceğiniz 4 haneli bir şifre ile değiştirebiliyorsunuz.
Hangi telefonlar destekleniyor.
Arka kapağı metal olan telefonlarda yakın saha iletişimi sağlanamadığı için bu tip mobil cihazlarda BonusluAvea çalışmıyor. BonusluAvea; fiziksel olarak Avea NFC SIM kartın telefonun SIM kart yuvasına sorunsuz çalışacak şekilde yerleştirdildiği, antenin katlandıktan sonra telefonun arka kapağının kapanmasına engel oluşturmayan ve SIM Menü uygulamasının çalıştığı telefonlar tarafından destekleniyor. Test edilen uyumlu telefonların güncel listesine buradan ulaşabilirsiniz.
BonusluAvea’nın ücreti nedir.
Avea Mobil cüzdan ve BonusluAvea için gerekli olan NFC SIM karta, mevcut avea aboneleri ve numarasını Avea’ya taşıyan aboneler 20 TL karşılığında sahip olabilecekler. Yeni avea aboneleri ise faturalı hatlar için 20 TL, faturasız hatlar için 40 TL SIM bedeli ödeyerek sahip olabilecekler.