BKM express online alışveriş fırsatları.

BKM express’in tek avantajı güvenlik değil. Sisteme kayıt ettirdiğiniz kartınızın bağlı bulunduğu program kapsamında, söz konusu üye işyerine tanımlı veya program sahibi banka tarafından kampanya olarak sunulan taksit seçenkelerinden faydalanma imkanınız var. Yapılan araştırmalarda tüketicilerin kartlı ödeme sistemlerini en fazla tercih etme sebepleri arasında hep taksit imkanının öne çıktığını da düşünürseniz, BKM express online alışverişlerde ödeme alternatifleri arasında ek bir avantaj daha sağlamış oluyor.
BKM express, üye işyerleri açısından şimdilik sınırlı, ancak gün geçtikçe yenileri ekleniyor. Özellikle sisteme katılması beklenen Migros sanal market, teknosa.com, bonubon.com, markafoni.com, bitenekadar.com’un yanısıra diğer popüler fırsat siteleri ve alışveriş klüplerinin de katılımı sağlanırsa, işlem sırasında ” kartı cüzdandan çıkar, bilgileri gir” angaryası yerine BKM Express şifresi ve cep telefonu ile kullanım pratikliği avantaj sağlayacak.
BKM express’in online alışverişte sunduğu taksit ve güvenli alışveriş fırsatlarıyla ilgili ilk deneyimimizi de daha sonra sizlerle paylaşıyor olacağız.
Konumuzla ilgili değil ancak son olarak BKM express için hazırlanan web sitesine yönelik de BKM’ye ufak bir tavsiyemiz var. Anasayfada kart sahipleri ve işyerlerine sistemi anlatan iki tane video var. Bu videoları izlemek isteyenlerin bilgisayarında Quicktime eklentisini kurulu olması gerekiyor ki, çoğu kişinin bilgisayarında bu eklenti hazır kurulu olarak gelmiyor. Günümüzde internet üzerinden izlenen flash veya html5 tabanlı yaygın video gösterim seçenekleri varken, BKM neden özellikle teknik bilgisi zayıf kullanıcıları yokuşa süren bu formatı seçmiş anlayamadık.
Videoları herkesin ulaşabildiği Youtube’a yükleyip siteye gömmek çok daha kolay bir çözüm olurdu.