BKM Express dijital cüzdan çözümü.

Nakitsiz Türkiye’ye doğru bir adım daha.
Şimdiye kadarki deneyimlerimizden, kredi kartı alanında faaliyet gösteren şirketlerin geliştirdikleri ürün ve hizmetleri hayrına geliştirmediklerini biliyoruz. Ancak BKM express projesi bu alanda bir istisna, çünkü daha büyük bir hedefe yönelik yapılan bir çalışma. BKM Express, “nakitsiz türkiye” için yapılan bir yatırım. “nakitsiz türkiye” ile alışverişlerde ürün ve hizmet karşılığı bedelin nakit olarak elden ele kullanılması yerine, bir ödeme aracı veya banka havalesi ile yapılması hedefleniyor. Bu şekilde kayıt dışı ekonominin azaltılarak ülke ekonomisine artı bir katkı sağlanması mümkün. Günümüzde e-ticaret kayıt dışı ekonominin zaten en az paya sahip olduğu alanlardan biri, zira ürün ve hizmetlerin bedelleri karşılığı kapıda nakit ödeme yapılması yok denecek kadar az. Alternatif süreçlerin havale, kredi kartı ve banka kartı ile ödeme daha güvenli ve pratik hale getirilmesi de buraya yapılan yatırımın asıl sebebi.
BKM express adı altında sunulan dijital cüzdan çözümünün tüketici ve üye işyeri bacağında online alışveriş hacmini artırmaya yönelik önemli avantajlar sağladığı su götürmez bir gerçek. Bu yönüyle sistem, pazarda pastadan pay kapmaya çalışan diğer yerli ve yabancı şirketlere çok büyük bir rakip. Öte yandan yurtdışı alışverişlerde de güvenli bir ödeme çözümü arayanlar için bir başka alternatif gerekiyor.
Şu an için BKM express aracılığıyla online ürün ve hizmet tedarik edebilecek üye işyeri sınırlı olması, lansmanın çok yeni olmasından kaynaklanıyor. Ancak yılın son çeyreğinde Türkiye’de online alışverişin ağır toplarının da BKM express sistemine dahil olacağını düşünüyoruz. Üstelik BKM Express yanlız değil, daha birçok farklı online ödeme sistemi Türkiye’deki faaliyetlerini genişletiyor.