Birikmiş miller ve bilet alımı.

Birikmiş miller ile bilet alabilmek için öncelikle mil kazanabilmek için ne yapmak gerektiğine bakmalı.
Maximiles kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde, her alışveriş tutarı karşılığında ne kadar mil kazandığınız önemli oluyor. Maximiles kredi kartı ile yapılan her 1 liralık harcamada 0,01 %1 yüzde bir oranında maximil kazanılıyor.
İlgili yazımızı okumuş hatırlayacaktır, Wings üye işyerinde yapılan alışverişlerde 1 liraya 1 mil kazanılıyor ve bununla beraber alışveriş yapılan iş yeri axess üye işyeriyse, ilgili üye işyerinin katılımına bağlı olarak mil puan’la birlikte aynı anda chip-para kazanma imkanı sunuyor.
Shop and miles kullanımında ise kartın web sitesinde yazdığına göre 1 liraya 1.5 mil kazanılıyor. Öte yandan shop and miles ekstrenizi incelerseniz gerçekte 1 liraya 1.5 mil kazandıran üye işyeri sayısının oldukça azalmış olduğunu farketmemek mümkün değil. Sitedeki puanlama ile ilgili bilgiyi ne zaman utanıp güncelleyecekler merakla bekliyoruz.
Maximiles kart sahipleri kredi kartlarını kullanarak alışveriş yapmaları durumunda standart %1 maximiles kazanımına ilave olarak bilet tutarının %1’ine denk gelen ekstra mil kazanımı söz konusu.
Wings kredi kartı sahiplerinde ise wings kredi kartı ile yapılan uçak bileti alışverişlerinde ekstra mil kazanımında aşağıda detayları verilen bir çizelge uygulanıyor. Bu çizelge ile karşılaştırıldığında ekstra mil kazanımı açısından yurtiçi uçak biletini, tutar 300 liraya kadar ise wings ile satın almak daha avantajlı oluyor ama 300 lirayı aşan biletlerde maximiles ile almak daha avantajlı gözüküyor.
Birikmiş millerin kullanımı
Gelelim gözümüz gibi biriktirdiğimiz millerin kullanımına. Su küçüğün söz büyüğün derler, bu nedenle kredi kartında biriken millerin kullanımıyla ilgili olarak maximiles kredi kartından önce piyasaya girmiş büyüklerine öncelik verelim dedik.
Kredi kartı harcamalarınız ile biriktirdiğiniz milleri ne kadar avantajlı olarak kullanabildiğiniz de bir o kadar önemli. Shop and miles kart sahipleri miles and smiles sadakat programının tarifelerine ve bir o kadar önemli. Yani popüler bir dönemde popüler bir uçuşta mil kullanmak istediğiniz taktirde, bu oldukça fazla mil kullanmanıza sebep olacaktır. Gerek maximiles kredi kartı sahipleri, gerekse wingscard sahipleri kendi bankalarına ait daha yaygın kredi kartı markasına bağlı üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde yapılan harcamalarda maxipuan chip para kazanıyorlar. Maximiles kredi kartı sahiplerinin maxipuanları ise uçak bileti almak için kullanıldığında bire bir oranda mile çevriliyor. Wingscard sahiplerinde chip paraları mile çevrilirken belli bir katsayı ile çarpılıyor. Bu oranın doğru olması durumunda wingscard biraz daha öne çıkıyor gibi bir izlenim yaratıyor. Ancak unutmamak gerekir Maximiles kullanarak yurtdışı uçak bileti kullanımında milleri 1.5 kat daha değerli kullanmak mümkün. Kullanım açısından bakıldığında, maximiles’da gizli mil formüllerine girmeden bilet tutarı karşılığına denk gelecek mil kullanımı gibi bir verimli sistem tasarlanmış. Son kullanıcı açısından önemli ve pratik bir özellik.