Bireysel müşteri taksitli kredileri.

Halkbank, bireysel müşterilerine taksitli kredilerde azami 6 aya kadar taksit öteleme, aynı zamanda kredi borçlarını 60 aya kadar vadelendirme imkanı tanıyacak. Kredi kartı borçları ise kart sahiplerinin talep etmesi halinde 3 ay ertelenebilecek, 3 aylık süre sonunda oluşan borç bakiyesi yine talep doğrultusunda 12 ay vadeyle taksitlendirililbilecek.
Van’daki halkbank üye işyerlerinden 3 ay süreyle pos cihazı aidatı talep edilmeyecek. Halkbank Van’da yaşayan müşterilerine sunduğu vadelendirme kolaylıklarından hiçbir komisyon almayacak. Halkbank’ın van ve erçiş şubelerinden yapılacak havale ve eft işlemleri yılsonuna kadar ücretsiz olacak.
Halkbank’ın Türkiye genelindeki şubelerinden, van ve erçiş şubelerindeki hesaplara yapılan havaleler ile diğer bankaların van’da bulunan şubelerine gönderilen EFT’lerden de yıl sonuna kadar ücret alınmayacak. Halkbank van ve erçiş’teki şubelerinde bulunan hesaplardan yine yıl sonuna kadar hesap işletim ücreti talep etmeyecek. Bu kapsamda Halkbank’tan esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri ESKKK kefaletiyle veya doğrudan kredi kullanan esnaf ve sanatkarların borçları vadesinden itibaren bir yıl süreyle faizsiz ertelenecek. Bankanın ticari müşterilerinin mevcut kredi borç geri ödemeleri ise azami 12 aya kadar ödemesiz dönemli, 48 aya kadar vadeli ve banka cari faizinin yıllık 3 puan altında faiz oranıyla yeniden vadelendirilecek.