Bedelli askerlik kredisinde faiz oranı.

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak.
Hükümet tarafından son günlerde sesli bir şekilde dile getirilen bedelli askerlik uygulamasının kısa bir süre içinde yasalaşması bekleniyor. Bedelli askerliğin yasalaşması ve 200 bin kişinin başvurması durumunda, bu uygulamadan elde edilecek gelir 2 milyar euro civarında olacak. Bedelli askerlik bedeli için 10 bin eurodan bahsedilirken, uygulamadan 25 yaşın üzerindeki kişilerin yararlanacağı söyleniyor.
Milli savunma bakanı ismet yılmaz geçtiğimiz hafta bedelli askerlik çalışmalarının bayramdan sonra başlayacağını duyurdu. Yıl sonuna kadar yasal düzenleme duyuruluyorsa, 2012’nin başından itibaren bedelli askerlik uygulaması başlayabilir.
Bedelli askerlik kredisinin faizi ve vadesi kaç olacak.
Bir önceli bedelli askerlik sürecinden hatırlayanlar olacaktır, bu dönemde bazı bankalar özellikle ücretliler için bu amaca yönelik ihtiyaç kredileri sunmuşlardı. Dolayısıyla bu sefer de böyle bir fırsatı kaçırmayacaklardır. Ancak şu anda medyada çıkan haberlerde yer alan “yüzde bilmem kaç faiz ve vadeyle bedelli askerlik kredisi verilecek.” tarzı haberlere itibar etmemenizi öneriyoruz.