Bedelli askerlik kredisi.

2011-2012 Bedelli askerlik uygulamasını detayları
Buna göre bedelli askerlik hakkında kanun yayınlandığı tarihte en az 30 yaşından gün almış olanlar bu uygulamadan yararlanabilecek. Bu ayrıcalık için istenen bedel ise 30 bin lira. 30 bin liranın yarısının başvuru sırasında, yarısı da 6 ay içinde ödenmesi gerekiyor. Daha önceki bedelli askerlik uygulamalarından farklı olarak adaylar 21 günlük temel askerlik eğitimi almadan askerlik yükümlülüğünü tamamlamış olacak. Yani parayı veren temel eğitime bile girmeden tezkereyi alacak.
Bankalar bedelli askerlik kredisi yarışında
Bu açıklamanın ardından bankalar da bedelli askerlikten faydalanmak isteyen, ancak finansman ihtiyacı duyan tüketicilere yönelik kredi paketlerini açıklamaya başladı. Bu paketler ve detaylarına girmeden önce bedelli askerlik için kredi arayışında bulunan tüketicilere bazı önerilerde bulunmak isteriz.
Kötü kredi skoruna kredi yok
Öncelikle unutulmaması gerekiyor, bedelli askerlik kredisinin değerlendirme ve onay aşaması herhangi bir ihtiyaç kredisinden farklı olmayacaktır. Yani daha önce sahip olduğunuz bir kredi veya kredi kartı borç ile ilgili geri ödemelerde sorun yaşamışsanız ve hakkınızda idari ve yasal takip başlatılmışsa bu durum sona ermiş olsa dahi kendi adınıza yapacağınız bir bedelli askerlik kredi başvurusu KKB kayıtları nedeniyle onaylanmayabilir. Aynı durum yasal veya idari takip sürecinde olmasa dahi, başvuru sırasında 1 ila 3 dönem arası devam eden bir gecikme olması halinde de geçerli olacaktır. Bu yüzden başvuru öncesi gecikme durumunun sona ermiş olmasına özen gösterilmeli.