Bedelli askerlik kredi tutarı.

Ödeyebilecek kadar kredi alın
bedelli askerlik için gerekli olan tutarın tamamı için bir kredi kullanmak yerine imkanınız varsa, bu tutarın bir kısmını sahip olduğunuz birikimden karşılama yoluna gitmeniz daha bilinçli bir tercih olacaktır. Bu şekilde daha krediyi daha kısa vadeli veya daha kolay ödenebilir kredi taksitleriyle kullanabilirsiniz.
Sigortayı ihmal etmeyin.
bedelli askerlik kredileri için talep edilen tutarın tamamı için kredi kullanmak isteyenlerin en yüksek vade olan 60 ay 5 yıl tercih etmeden önce, içinde çalıştıkları sektörde istihdam durumunu da göz önüne almaları gerekebilir. Örneğin bankacılık sektörü çalışanıysanız, şu sıralar sektördeki iş güvenliğinin ne kadar olduğu tartışmaya oldukça açık. Bu riski bertaraf etmek için bankaların bir yılı aşkın vadelerde şart koştuğu hayat sigortasının yanı sıra, bu krediye özel bir işsizlik sigortası yapmanız gerekebilir. Gelirinizle orantılı kredi alın.
Bedelli askerlik tutarının tamamını krediyle finanse etmek için nasıl bir düzenli gelire sahip olduğunuzun da önemi var. Yani aylık almak istediğiniz kredinin taksit tutarı net gelirinizin %60’ını geçiyorsa başvurunuzun onaylanmasında sorun yaşama ihtimaliniz artar. Özellikle şu günlerde bankalar, başvurduğu kredinin geri ödemeleri net maaşının %90’ına denk gelen birine kolay kolay onay vermez.