Bebek büyütürken nasıl tasarruf edebilirsiniz.

Tasarruf yaşam boyu sürüdürülmesi gereken bir disiplin olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz.
Ancak insan, hayatının çeşitli evrelerinde bu disiplini kolayca kaybedip ipin ucunu kaçırabiliyor. Evlilik yetişkin bir insanın bu açıdan karşılaştığı sonraki dönem gelir. Bu dönemde kontrolü kaybetmemeye imkan yok. Asıl önemli olan tekrar kontrolü kazanmak, bu da tamamen ebeveynlerin farkındalığına bağlı bir durum. Birçok ebevyn çocukları kendileri büyürken sahip olduğu imkanlardan fazlasına sahip olsun diye, kendilerini manen ve mannen zorlarken, bunun uzun bir maraton olduğunu unutuyorlar. Oysa uzun maratonlarda enerjinin verimli olarak kullanılması ve parkur hakkında önceden bilgi sahibi olması gerekir. Bu yüzden daha çocuklar henüz bebekken onun için yapılan harcamalarda önemli miktarda tasarrufa gitmek ve bu tutarları yine onun geleceği için biriktirmeniz gerekir. İşte bebek büyütürken dikkat ettiğiniz takdirde hatırı sayılır miktarda tasarruf yapabileceğiniz kalemler.
bebek kıyafetleri
Bebekler ilk bir sene boyunca çok hızlı büyürler. Özellikle bu dönemde bebeğin gardırabonu onun büyüme hızıyla uyumlu bir halde tutma çabası her ne kadar keyifli olsa da, maddi açıdan büyük bir israftır. Hatta çoğunlukla annelerin sırf kendileri çok beğeniyorlar. diye bebek kıyafetlerine yığınla para döktüğüne şahit oluyoruz. Biliyoruz, bebeğiniz en iyisine layık, ancak sizden önce bebek sahibi olan yakınlarınızın çocukları için aldığı ve artık küçük gelen kıyafetleri kullanabilirsiniz.
Sonuçta sıfır da olsa, kullanılmış da olsa alacağınız bebek kıyafetlerini önceden yüksek ısıda yıkayacağınız için bunun hiçbir sakıncası yok. Her ay çılgın bir süratle büyüyen sağlıklı bir çocuğa sahipseniz, böyle bir yola başvurarak çocuğunuzun giyim masraflarından tasarruf sağlayıp, bu parayla onun için altın alıp kenara koyabileceğiniz aklınızda bulunsun. Araç gereç ve oyuncaklar
Ailenize yeni katılacak üyenin duygusal çoşkusu ve hormonların da etkisi ile birçok aile hamilelik döneminde doğum sonrasında çok az kullanılacak bir çok araç ve gerece gereksiz para harcar. Göğüs pedleri, sterilizatör burun çekme pompaları beşikler bizim deneyimimizden ilk aklımıza gelen yüksek harcama kalemleri. Ana kucağı ve bebek arabası gibi daha öncelikli ürünler ise ikinci tercih etmeniz durumunda oldukça tasarruf edebileceğiniz araçlar.