Başvurular ve spam mailler.

istenmeyen mailler
Kişisel emailimi işim için de kullanıyorum. ve zaman kaybı yaratan emaillerden uzak durmaya çalışırım.
Yapı Kredi’den iki tane kartım olduğu için kampanya duyuruları için iki farklı email geliyordu.
Yanılıyor olabilirim ama gözlemlediğim kadarıyla yakıt puan yüzdeleri düştükten Opet worldcard’dan daha çok kampanya emaili gelmeye başladı. Kartı kullanmayıda bıraktığım için emailin altına yer alan “Abonelik iptali” linkine tıkladım ve artık duyuru emaili almak istemediğimi belirttim. Smartmessage tarafından gönderilen bültenlerden çıktığıma dair onay mesajını gördüm. Ancak mailler gelmeye devam ediyordu, aynı işlemi bir kaç defa daha yaptığım ama sonuç değişmedi.
Bunun üzerine Yapı Kredi’nin web sitesinden bir şikayet formu doldurarak durumu anlattım ve her iki kartım içinde kampanya emaili almak istemediğimi yazdım. Bir kaç gün sonra müşteri hizmetleri beni arayarak emailimin sistemden silindiğini ve artık bülten almayacağımı söyledi. Son durum şu. Opet Worldcard’dan hala bülten geliyor ve artık şikayet etmekle uğraşmak istemediğim için otomatik olarak doğrudan spam klasörüne gönderiyorum.
Pegasus plus kart’a geçiş
Yapı Kredi’nin zorla gönderdiği kampanya duyuruları bardağı taşıran son damla oldu ve ING pegasus plus kart başvurumu yaptım. Artık tüm alışverişlerimi bu kartla yapıyorum. Hatta daha çok puan kazanmak için eşime de bir ek kart çıkarttım. ilk kazandığımız puanlarla uçak bileti aldık bile. Kart ücreti ödemiyoruz, bonus program ortaklığı sayesinde alışverişlerden puan kazanabiliyoruz ve taksit de yaptırabiliyoruz. Yıllık ücreti 80 TL olan worldcard’ımı ve opet worldcardı’mı taksitlerim bittikten sonra kapatacağım.
ING Bank, başvurum sırasında kredi kartımla beraber ödemelerim için vadesiz veya kredili mevduat hesabı da açmak istedi ancak bunu istemediğimi ve ödemelerimi başka bankadaki hesabımdan EFT yaparak gerçekleştireceğimi belirttim. böylece bu hesaplar için hesap işletim ücreti ödemekten de kurtuldum.
Kısacası bir kurumun yaratmış olduğu memnuniyetsizlik ve rekabet koşullarında doğru bir diğer kurum beni alışkanlıklarımı değiştirmem için motive etti.
Elbette ING POS’ndan geçmesine gerek olmadan hem alışverişten yüzde 1’lilk uçuş puan kazanımı bu kartı tercih etmemdeki en büyük sebep ama sürekli düşen bankacılık karları bu oranın devamlılığına engel olabilir. Şimdilik bu karttan memnunum bu şekilde devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek.