Bankalar “bayram kredisi” için yarışıyor.

Bayram alışverişi, kurbanlık ücreti, tatil, ulaşım ve diğer masraflar nedeniyle kurban bayramı’nda bütçesinin zorlanacağını düşünenler, cazip kredi imkanlarını araştırmaya başladı.
Derlenen bilgilere göre, bankaların kredi maliyetleri, vade, faiz ve tahsis ücretlerine göre değişirken, müşterileri “bayramlarda ödemesiz kredi’den vadesi uzatılabilen kredilere farklı seçenekler bekliyor.
Bazı bankaların kurban bayramı için sundukları kampanyalar şöyle:
Türkiye iş bankası, “Geleneksel bayram kredisi” kampanyasıyla bayram öncesi nakde ihtiyaç duyan müşterilerine cazip avantajlarla kredi desteği sağlıyor. 13 ekim’e kadar geçerli olacak kampanya ile serbest meslek sahipleri, ücretli çalışanlar ve emekliler, her türlü ihtiyaçları için cazip faiz oranları ve 36 aya varan vadelerle 50 bin liraya kadar kredilerden faydalanabilecek.
Banka, ayrıca kampanya kapsamında müşterilerine yüzde 0,95 faiz ve 25 lira tahsis ücretiyle 12 ay vade ve 5 bin liraya kadar kredi kullandırıyor.
Garanti Bankası : 9 ay vadeli 3 bin lira tutarında kredi
Garanti Bankası, kurban bayramına özel kredi kampanyası ile 9 ay vadeli 3 bin lira tutarındaki krediyi yüzde 0,95 faiz oranıyla kullandırıyor. Bu kampanya kapsamında kredinin dosya masrafı için 15 lira alınıyor. kampanya kapsamında en fazla 100 bin lira ve 36 ay vadeye kadar kredi kullanılabilecek tüketiciler, ihtiyaç duymaları halinde kredilerinin vade ve taksitlerini değiştirebiliyor ya da ek kredi alabiliyor.
Vakıfbank: 36 aya varan vade seçenekleriyle 50 bin liraya kadar kredi
Vakıfbank’da kurban bayramı ve okul dönemi öncesi nakit ihtiyacı olanlara yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleriyle 50 bin liraya kadar kredi kullanma fırsatı veriyor.
Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri bulunan kampanya kapsamında, 3 aydan 36 aya kadar değişen vadelerde geri ödeme imkanı bulunuyor.
Denizbank: “bayamlarda ödemesiz kredi” kampanyası
Denizbank ise müşterilerinin bayram aylarında taksit ödemekte zorlandıkları düşüncesiyle “bayramlarda ödemesiz kredi” kampanyası sunuyor.
Söz konusu kampanya kapsamında 3 yıl vadeli kredi alan bir denizbank müşterisi, bayramlarda taksit ödememe alternatifini seçtiğinde 2017 yılına kadar bayram aylarında taksit atlatma imkanına sahip oluyor. Akbank : 3 yıl vadede aylık 90 lira taksitle 2 bin 500 lira kredi
Akbank müşterileri de ihtiyaç kredisine avantajlı bayram kampanyası kapsamında 3 yıl vadede aylık 90 lira taksitle 2 bin 500 lira kredi kullanabiliyor. Banka, aynı zamanda müşterilerine kredi taksit ödemelerini 3 ay erteleme fırsatı sağlıyor.