Askerlik kredileri başvuruları.

Beklenti bedelli askerliğin yılbaşından itibaren başlaması yönünde olsa da, çıkış tarihi belli olmayan bir uygulama için bankaların şimdiden kredi faiz oranı ve vade sayısını belirlemiş olmalarına mümkün değil. Zira faiz oranları ekonomik koşullardaki değişimlere paralel olarak sürekli güncelleniyor. Örneğin 10 kasım 2011 itibariyle tüketici kredisi faizleri 1 yıl vadede yüzde 1,59 – 1,84 arasında değişiyor. Bu oranların bir ay sonra aynı kalacağının garantisini kimse veremez. Dolayısıyla biz bu tip haberleri bir kısım medyanın sırf ilgi çekmek için çıkardığına inanıyoruz.
Bedelli askerlik kredisi başvurusu yapmadan önce.
Bedelli askerlik kredisi gibi ürünler diğer standart ihtiyaç kredilerine kıyasla daha primli olarak sunuluyor ve tüketiciler için bazı ek masraflar da söz konusu olabiliyor. Bu da bedelli askerlik için krediyi seçerken tercihin bilinçli yapılmasının önemini bir kez daha artırıyor.
Bedelli askerlik kredisi için düşündüğünüz alternatiflerinizi dikkatlice izleyin. Radyo ve TV reklamlarında duyurulan ” günlük iki simit parasına geri ödemeli” minimum paketler ihtiyacınızı karşılamayacaktır. O yüzden burada yapmanız gereken sunulan paket alternatiflerine web sitesinden ulaşıp, ihtiyacınıza en yakın olan kredi tutarını belirlemek olacaktır. Tutarı belirledikten sonra çok fazla yapacak bir şey kalmıyor. ilgili kredi tutarında yıllık maliyet oranının yazılı olduğu yeri bulmanız yeterli.