Akbank’tan 2.EL araç kredisi kampanyası.

Araba sahibi olmayı kolaylaştıran kredi Akbank’ta! Akbank taşıt kredisi paketinde yeni faiz oranı ve başvuru şartları açıklandı.

Kredi çekeren araba sahibi olmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak Akbank araç kredisi paketinde beklenen fırsatını duyurdu. Akbank’tan özel ihtiyaç kredisi paketinde 18 yaşından büyük olan kişilere başvuru ekranı açıldı. Hem sıfır hem de ikinci el araba almak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak açıklanan kampanya kapsamında düşük faiz oranları ile 48 aya kadar vadeli araç kredisi çekilebileceği ifade edildi. 2. el taşıt kredisi paketinde yaş sınırı ise 10 yıl olarak duyuruldu. Yapılan açıklamada ” İkinci el araçlar için araç yaş sınırı 10’dur. Kredi vadesi ile araç yaşının toplamı en fazla 12 yıl olabilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

KİMLER AKBANK TAŞIT KREDİSİ ÇEKEBİLİR?

Akbank tarafından yapılan açıklama da ” 18 yaşından büyük olunmalı, risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır. Gelir belgelenmelidir. Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.” denilerek kredi başvurusu yapabilecekler kişiler açıklandı.

Düzenlene kredi kampanyasından yararlanarak 250 BİN TL araç kredisi çeken kişiler BDDK tarafından yapılan kredi vade düzenlemesi engeli nedeni ile en fazla 36 aya kadar vadeli araç kredisi çekerken kredinin aylık taksit tutarı 10 bin 368 TL olarak gerçekleşecek. Kredi onayı olan kişiler aynı gün araçlarını satın alabilecekler. Akbank taşıt kredisi başvurusu tüm Akbank şubeleri yanı sıra aynı zaman da ön başvuru olarak Akbank internet sitesi ve mobil şube uygulaması üzerinden de yapılabilecek.

 

Bank does approve car loan