Akbank’ın uçuş mili kazandıran wings card’ına citi dopingi.

İki banka arasında imzalanan yeni işbirliği ile wings card sahipleri, citibank müşterilerinin tüm dünyada faydalanabildiği bazı avantajlardan yararalanbilecekler. Avantajlar arasında wings card ile yurtdışındaki ATM’lerden işlem ücreti ödemeden nakit çekme olanağı da bulunuyor. Wings sahipleri bundan sonra yurtdışında ihtiyaçları olan nakit parayı citi’nin dünya çapındaki ATM ağından nakit çekim ücreti ödemeden çekebilecekler. Kart sahipleri Wings Globeshopper kargo ücretiyle satın alabilecek. Citi mil alışverişler sonrasında ürünlerini indirimli kargo ücretiyle satın alabilecek. Citi mil transfer programı kapsamında Wings mil puanlarını british airways executive club ve singapur havayolları krisflyer programı gibi uluslararası havayolu şirketi milleri ile birleştirerek daha hızlı bedava uçma olanağı da sağlayacak olan Wings, ayrıca kullanıcılarını Citi World Priviliges programı sayesinde dünyada 4.000 restoran, otel ve mağazadaki indirimlerden yararlandıracak.
Citibank Citi Wings’i müşterilerine sunacak.
Wings’e global özellikler kazandıran citibank , işbirliğinin bir parçası olarak da Türkiye’deki müşterilerine haziran ayı itibarıyla ile citi wings kredi kartı sunacak. Bu sayede hem Wings hem de Citi Wings, bir taraftan Citibank’ın dünyanın 100’den fazla ülkesinde sunmakta olduğu global özellik ve avantajlarına sahip olurken, diğer taraftan kart sahiplerini akbank’ın güçlü üye işyeri ağı ve piyasa lideri seyahat ayrıcalıkları ile buluşturuyor.
Citibank’ın global assistans hizmetlerinden Wings Card müşterilerinin faydalanacak olması bize shop and miles ve amex işbirliğini hatırlattı. Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz yıllarda garanti kartları göndererek değiştirmişti. Böylelikle hem bir karta iki kart vererek kart sayısında en yakın rakibine karşı avantajlı hale gelmişti, hem de Amex’in tüm dünyada yaygın olan kredi kartı asistans hizmetlerini de shop and miles müşterilerinin hizmetine sunmuş oldu.
Akbank wings card sahiplerinin citibank’ın dünyadaki avantajlarından yararlanmasına imkan verecek bu iş birliği, zaten varolan havayolu şirketi, uçak mil kontenjanı veya havaalanı vergi maliyetleri gibi konulardaki avantajlara ek olarak önemli bir katma değer daha sunmuş oluyor, tabii bunu avantajlı mil kazanımı konusunda bir kampanya ile sunabilirlerse.