Akbank’ın çıkardığı axess mobil ne işe yarar.

İçinizde reklamlarına denk gelip “nedir bu axess mobil, ne işe yarar.” diye merak edenler olmuştur. Akbank, kredi kartı müşterilerine bir mobil uygulama üzerinden axess kampanyalarına katılım imkanı tanıyan axess mobil adında bir mobil uygulama çıkardı. Bu sayede, Bonus flash ve Yapı Kredi cüzdan’ın ardından kredi kartı kampanya uygulamasına sahip bankalar kervanına geç de olsa katılmış oldu. Ekim 2017 sonu itibariyle lansmanı yapılan axess mobil uygulamasında kartı sahipleri uygulama üzerinden güncel kampanyaları görüntüleyip, geleneksel platformlara kıyasla daha avantajlı koşullar ile katılım sağlayabiliyor, chip para durumları hakkında bilgli sahibi olabiliyor ve kredi kartlarını internetten alışverişe açabiliyor veya kapatabiliyorlar.
Yukarıda saydığımız bu özelliklerin hemen hepsi daha önce tüketicinin beğenisine sunulmuş bonus flash ve yapı kredi cüzdan uygulamaları tarafından sağlanıyordu. Axess mobil uygulamasını diğer uygulamalardan farklı bir konuma getirmek için eklediği özellik, kullanıcının modu yani ruh haline göre mevcut kampanyaları kategorize etmesi ve tüketiciye bu paketler halinde sunması.
Axess mobil size bulunduğunuz modu değiştirecek veya muhafaza etmenize yardım edecek kampanyaları bir algoritma çalıştırıp sunamıyor. Sadece kategorilere teknoloji modu, güzellik modu vb. gibi ayrı bir isim vermiş. Bu kategorilere göre siz kampanyaları izleyebiliyorsunuz.
Axess mobil ile hangi işlemler yapılabiliyor.
Özellikleştirilmiş kategori isimlerine göre kampanya izleme ve avantajlı katılım, beğenilen kampanya için kart sahibine özel indirim kodunu uygulama üzerinden alıp üye işyerinden kullanmak. Beğenilen veya sık sık alışverşi yapılan favori markaları favorileriniz arasında işaretleyerek, bu markaların kampanyalarından haberdar olmak.
Chip-para mil puan ve indirim kazanım ve harcama takibini yine bu uygulama üzerinden yapmak.
Semtinizde yer alan üye işyerlerinin axess mobil kullanıcılarına özel olarak yaptıkları kampanyaları’ndan haberdar olmak.
Kredi kartı sahibi olan birinin çok işine yaramayacak ama akbank dirket bankacılık işlem setinden aktarımı kolay olduğu için eklenen, yeni kredi kartı başvurusu, kredi kartı borcunun hesaptan ödenmesi , mevcut kredi kartlarını yurtdışı kullanım ve internetten alışverişe açıp kapama işlemleri
Farklı bir yaklaşımla axess kredi kartıyla motorlu taşıtlar vergisi ödeyebilmek de mümkün.
Ama trafik cezası ödemek mümkün değil.