Akbank mortgage büyük kırmızı ev.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki, akbank’ın mortgage’a özel web sitesi kırmızı ev’i ziyaret ettiğimizde bizi şaşırtan hiçbir şey olmadı. Akbank’ın kurumsal web sitesine oldukça benzeyen bir tasarımla hazırlanmış olan sitede, her kurumda bulunan ürün ve hesaplama araçlarının dışında orjinal olarak hazırlanmış herhangi bir sayfaya rastlamadık. Farklı olan tek şey anasayfada yer alan emlak arama bölümü. Aslında bu bölümün büyük kırmızı ev içerisinde yer aldığını söylemek mümkün değil, zira tıkladığınız zaman emlak ilanlarının yer aldığı emlakveben isimli başka bir siteye yönleniyorsunuz. Akbank mortgage ürünlerini ve hizmet kalitesini ön plana çıkarmak yerine neden böyle bir yol izlemiş anlayamadık.
Diğer kurumların tersine akbank’ın mortgage için ayrı bir çağrı merkezi hizmeti bulunmuyor.
Müşterilerin akbank’ın çağrı merkezi 4442525’i aramaları gerekiyor. Bu da mortgage hakkında bilgliye hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen müşterilerin daha uzun süre telefon başında bekleyecekleri anlamına geliyor.
Yapı Kredi bankası, Mortgage’a özel yapı kredi mortgage isminde oldukça basit ve kullanışlı bir web sitesi hazırlamış. Ziyaretçiyi yormayan bu basit tasarımla, anasayfadaki ilgili bölümlere tıklayarak mortgage ürünleri, başvuru süreçleri hakkında hızlıca bilgi alabiliyor ve amacınıza uygun kredi tutarını hesaplayabiliyorsunuz. İç sayfalarda ise Yapı Kredi’nin anlaşmalı projeleri, kredi alım rehberi ve mortgage hakkında merak ettiğiniz konulara ilişkin bilgilerin yer aldığı bölümler mevcut.
Yapı Kredi de mortgage için ayrı bir çağrı merkezini tercih eden bankalardan. 444 0 445 numaralı telefonu arayarrak sorularını iletebilirsiniz. Diğer kurumlardan farklı olarak Yapı Kredi bir randevu formu doldurtarrak mortgage uzmanlarıyla birebir görüşmenizi sağlıyor.
Mortgage bilirkişi’leri sizi yerinizde ziyaret ederek mortgage ile sorularınızı yanıtlıyor ve finansal koşullarınıza en uygun konut kredisini seçmenize yardımcı oluyor.