Akbank & boyner fish kart başvurusu.

Kredi kartında piyango devri başlıyor. Vatan gazetesi bugünkü ana sayfasında nispeten büyük bir alan ayırmış bu başlığa. Piyango deyince halkımızın hemen dikkatini çekeceğini düşünmüş olsalar gerek, haksız da değiller.
Türk bankacılığı’nda, özellikle de kredi kartları tarihinde yeni bir dönem başlıyor. Boyner grubu ve basın açıklaması dün yapıldı. Yakın zamanda bu yeni kredi kartı ile ilgili ciddi bir medya bombardımanına hazırlıklı olun ama başvurmadan önce de bu yazımızı okumayı ihmal etmeyin. Fish card’ın ihtiyaçlarınıza cevap verip vermediğini anlamadan aceleyle fish card alırsanız ilerleyen günlerde kendinizi balıkçının oltasına atlamış sazan gibi hissedebilirsiniz.
Bankacılıkta promosyon ve çekilişe dönüş
Türk bankacılık tarihine bakarsanız aslında bunun yeni bir dönem olmadığını hemen görebilirsiniz.
Bankacılık sistemin kuruluş dönemlerinde bankaların, halkın yastık altında, bağda, bahçede, toprak altında sakladığı birikimleri bankalara çekmek için çekilişler düzenlemiş olduklarını görürsünüz. Bu çekilişlerde dönem dönem hesap açan müşterilerden birine çekilişlerle ev veya araba verirlerdi. Tüm vergiler kazanana ait olmak kaydıyla tabi. Garanti bankası ve Akbank’ın öncülüğüyle bu döneme dönüş başladı gibi gözüküyor. Tek fark akbank bu promosyonu bir ürün özelliği olarak tüketicilere sunuyor.
Fish’e hoşgeldin hediyeleri
Hediye çeki
fish kredi kartı türkiye’nin iki devinin, bankacılık devi Akbank ile mağazacılıkta bir dev olan Boyner grubunun ortak girişimi. Fish kart sahipleri, kartlarını teslim aldıkları andan itibaren 75 TL’lik hediye çeki kazanacaklar. Ne güzel değil mi?
Buradaki ince detaya baktığımızda hediye çekleri sadece Boyner grubu mağazalarında benetton beymen club beymen boyner boyner evde boyner sports boyner beaute divarese fabrika network que sisley kullanabileceklerini görüyoruz. Buraya kadar bir sorun yok gibi çünkü boyner büyük bir firma ve Türkiye’de hemen herkesin boyner grubu mağazalarından ihtiyaç duyabileceği bir ürün bulması mümkün. Öte yandan mağazacılık devi dediğimizde boyner grubunun aynı zamanda bir mağazacılık kurdu olduğunu da aklınızda tutmakta fayda var.
Mağazacılık yapanlar da her ticari kurum gibi kar etmeyi amaçlarlar dolayısıyla çek kullanımında kart ve asgari harcama şartı getirilmesi çok garibimize gitmese de maliyetlerin bir kısmı akbank tarafından yüklenelip bu 300 TL’lik harcama şartı biraz daha düşürülebilirdi. Ama akbank da bu üründen kar etmek istiyor tabiatıyla. Bu tür hediye çeki uygulamaları Türkiye’de birçok mağaza tarafından taksitli kredi kartı markalarıyla dönem dönem yapıldığı için çok büyük bir motivasyon kaynağı olarak göremedik. Yani 75 TL’lik hediye çekini kullanabilmeniz için fish kartınızla 300 TL’lik bir harcamayı göze almanız gerekiyor.
3 aylık backup üyeliği bedava
Sazan fish card web sitesinde gördüğümüz ” 3 ay boyunca başınıza ne gelirse gelsin, 7 gün 24 saat back-up’ı arayabilirsiniz. Keyfi ve acil her durumda back-up’ın hayatınızı nasıl kolaylaştıracağını siz de göreceksiniz.” cümlesi bize ilk bakışta kart başvurusu yapmak için bir motivasyon kaynağı gibi geldi ama sonra sıkça sorulan sorulardan uygulamanın detayına inince kafamızda soru işareti oluştu.
3 aylık ücretsiz backup hizmeti alabilmek için fish card sahiplerinin kartlarını teslim alır almaz back up fish sahiplerine özel hattını arayıp aktivasyon yapmaları gerekiyor. Sıkça sorulan sorular bölümünde ücretsiz kullanım süresi bitiminde aynı numarayı arayarak paketi yenilebileceğiniz yazıyor. Ancak dikkat edin, ücretsiz kullanım süresi sonunda bir sonraki aya ait backup ücreti kartınızdan otomatik olarak çekilebilir. Bir okurumuz çağrı merkezini aramış, 3 ay sonunda hizmeti arayarak iptal etmeseniz otomatik devam ettiği bilgisi verilmiş. Buna engel olmak için mutlaka ekstrenizi kontrol edin.
Benzer promosyon uygulamalarına perakende sektöründe çok sık rastlıyoruz. Çok sayıda müşteri paketi aktif hale getiriyor ancak süre bitiminde zamanında sona erdirmek için arayanların sayısı o kadar çok olmuyor. Birçok kişi unutuyor veya önemsemiyor, ta ki kredi kartı ekstrelerinde aylık ücreti farkedene kadar. Bunun sonucunda banka açısından kredi kartı cirosunda bir artış oluyor. Back-up da müşteri sayılarında ve gelirlerinde bir sıçrama yapmış oluyor. Böylece her iki şirket de kazanmış oluyor.