Adios kartları ve yıllık üyelik ücretleri.

Yıllık üyelik ücreti ise Adios için kartların verildiği ilk yıldan sonraki her yıl asıl kart için 70 TL ve ek kart için 20 TL. adios premium için her yıl asıl kart için 110 TL ve ek kart için 20 TL. Bunun yanısıra ulaşım programı için programın geçerli olduğu her yıl için 5 TL alınıyor.
İşbankası maximiles avantajı ama.
İş bankası tarafından çıkartılan Maximiles programında ise Maximiles yapılan kredi kartı alışverişlerinden %1 oranında Maximil kazanılıyor. Bilet alırken ise biriktirdiğiniz miller, gitmek istediğiniz lokasyona göre 1.5 misli veya 2 misli çarpanlarla değerlendiriliyor. Örneğin 600 TL almanya bileti için 400 Maximil gerekirken, çarpanı 2 olan 1500 TL tutarında bir Amerika bileti için 750 maximil gerekli. Maximum özelliklere sahip Maximiles kredi kartı ile tüm Maximum üye kuruluşlarından yapılan alışverişden kazanılan maxipuanlar maximillerle uçak bileti alımı esnasında “birebir” değerde Maximill’e çevrilerek kullanılıyor. Kart ücretleri açısından Maximiles standart için asıl kartlar 65 TL ek kartlar için 32.5 TL Maximiles select asıl üyelik aidatı asıl kart için 90 TL, ek kart için 45 TL olarak belirlemiş.
Başka programlar da var
Bu programların dışında Finansbank’ın Cardfinans müşterileri için devam ettiği bir mil programı ve bunun yanısıra onur air ile ortak markalı olarak çıkardıkları cardfinans on air kartı bulunuyor. Yine aynı şekilde hsbc’nin tatil puan programı ve pegasus ile ortak markalı olarak çıkardıkları pegasus card var. Ortak markalı kart olarak lutfansa ile denizbank kredi kartı olan miles and more kredi kartı var. Ortak markalı kredi kartlarının pazar payı açısından sınırlı bir alternatif oluşturmaları ve diğer mil programlarının portföyde yer alan tüm kredi kartlarına sahip olanların kullanabildiği bir özellik olması nedeniyle bu kartları burada detaylı olarak paylaşamıyoruz.
Hangi program daha avantajlı.
Garanti Shop & Miles Amex, yapılan alışverişlere avantajlı kazanımlar önermesine rağmen minimum 100 TL’den başlayan bir kart ücretine sahip. Ayrıca bilet alımı sırasında alan vergisi için ekstradan para ödemeniz gerekiyor.