Adios kart uygulama ve dalgalanmalar.

Aynı alanda rekabet eden üçüncü bir grup ise, kredi kartlarında biriktirilen puanları, anlaşmalı seyahat acentaları vasıtasıyla belli bir katsayı ile çarparak veya katsayı olmadan kullanma imkanı sunuyor. Böylelikle ilgili seyahat acentası avantajlı bir üye işyeri gibi çalışarak hizmet ettiği bütün alanlarda yurtiçi yurtdışı otobüs uçak biletleri, otel konaklamaları yurtdışı gemi seyahatleri, diğer paket turlar, araç kiralama hizmetlerinden yararlanma esnekliği sağlayarak kapsama alanını oldukça genişletiyor.
Yapı Kredi bu üçüncü gruptaki uygulamayı TravelClub ile zaten kullanmaya başlamıştı. Şimdi ise aynı uygulama Adios kart olarak karşımıza çıkıyor. Bu üçüncü yöntemin önemli özelliklerinden biri, bilet fiyatlarındaki sezonsal dalgalanmalar ile sizin bilet almak için kullandığınız puanların da etkilenmesi. Ancak seyahat tarihlerinizi önceden biliyorsanız, biletleri önceden alarak daha az puana daha avantajlı bilet alımı yapma şansınız da bunun iyi tarafı. Avanspuan kullanımı, uçak biletinde alan vergisi ödenmemesi, uçuşlardan worldpuan kazanımı gibi önemli bir özellikmiş gibi lanse edilen tek yöne bilet fırsatı ise zaten bilet kesmeye yetkili turizm acentaları ile çalışan bütün kartların bir özelliği. Ancak adios kartı incelediğimizde bunların arasında daha bir öne çıkan ve müşteri memnuniyeti açısından önemli olduğunu düşündüümüz bazı özellikler olduğunu görüyoruz.
Kazandığımız puanları 1. dereceden akrabalarınızın kartlarına ait worldpuanlar birleştirerek daha uçarken, dilediğiniz bir kişi, ücretsiz bilete oranla çok daha az Worldpuan karşılığı düzenlenmiş bir biletle sizinle birlikte seyahat edebiliyor. Böylece istediğiniz kişinin sizinle ücretsiz uçuş yapmasını sağlayabiliyorsunuz.
Adios kart müşterileri ayrıca dış hatlar terminalinde world lounge hizmeti, istanbul atatürk havalimanı olmasa da sabiha gökçen havalimanı’nda vale parking hizmetinde yüzde 50 indirim imkanı, sigorta teminatı dahil olmak üzere oldukça geniş destek hizmetlerinden faydalanabiliyor. Adios kart bu destek hizmetlerinin dışında Yapı Kredi Worldcard’ın bütün özelliklerine sahip ve eski Travel Club kadar olmasa da avantajlı bir ürün. Ancak unutmamanız gereken birşey var, yapı kredi bankası çok ayrıcalıklı bir müşteri değilseniz sizden kart ücretini mutlaka alır. Dolayısıyla kartınızın verildiği ilk yılı izleyen her yıl 55 TL kart ücreti vermeyi göze almalısınız. Bununla beraber program ücreti diye bir ücretten bahsediliyor, ancak bu ücretin ne kadar olduğuna dair bir bilgiye rastlayamadık..