60 ay vadeli uygun kredi.

YÜZDE 0,99 AYLIK FAİZ İLE KREDİ İMKANI!

Kamu bankaları üzerinden vatandaşlara sağlanan destek kredisinin aylık faiz oranı açıklandı. Buna göre vatandaşlar şu anda kamu bankaları olarak ayrılan: Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’a başvuru yaparak bu krediden faydalanabilirler. Bu faiz oranı ile şu anda herhangi bir bankadan kredi kullanma imkanı oldukça zor. Kamu bankaları, Hazine desteği ile bu kredi imkanını vatandaşların da ulaşması için kullanıma sundular.

60 AY VADE İMKANI VERİLİYOR

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sağlanan destek kredi ile alakalı olarak çok fazla merak edilenlerin başında ise vade süreleri geliyor. Peki, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankalarının sunduğu destek kredisinin vade süresi ve şartları neler? İşte merak edilen soruların cevabı siz değerli okurlarımız için haberimizde. Vatandaşların bütçelerinin zorlanmaması adına bu destek kredisinde azami vade süresi 60 ay olarak belirlendi. Kredi çeken kişiler 5 yıllık vade süresi içerisinde taksitler ile bu kredinin borcunu ödeyebilecekler. Bu şekilde kredilerin taksit miktarı da düşürülmüş oluyor. Kredi kullanan kişiler bütçelerini zorlamadan kredi borcunu geri ödeyebilecek.

CUMHURBAŞKANI ONAYI İLE KAMPANYA BAŞLATILDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen günlerde verilen talimat ile Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aylık %0,99 faiz oranı ve ay vadeli destek kredisini vatandaşların kullanımına sundu. Bu kredinin oluşabilecek ekstra maliyeti ise Hazine tarafından karşılanıyor. Kredi kullanan kişilere ekstra bir maliyet yansıtılmıyor. Sabit taksitler ve avantajlı ödeme koşulları ile kredi borcu geri ödenebiliyor.

KONUTLAR İÇN KULLANMA FIRSATI

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sağlanan avantajlı kredisinin kullanım alanı ise genişletildi. Kredi konutların ısı yalıtımı, mantolama gibi işlemleri için kullanılabiliyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’a bu kredi için başvuran kişilere belirtilen masrafların tümünü bu kredi ile karşılama fırsatı sunuyorlar. Kredinin ne şekilde kullanılacağına dair diğer detayları ise bankalar müşterilerine kredi çekme sürecinde bildiriyorlar.
Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’a 60 ay vade avantajı ile 50 Bin Türk lirası destek kredisi için başvuran vatandaşlara aylık yüzde 0,99 oranında faiz uygulanıyor. Bu 50 Bin Türk lirası kredinin aylık taksiti ise 1.185 TL olarak hesaplanıyor. 5 yıl boyunca her ay ödenecek olan bu taksit ödemeleri için kredinin yıllık maliyet oranı %16 şeklinde açıklandı.