10 yaşını kutlayan enpara.com’u kullanmak için 10 sebep.

QNB Finansbank tarafından yaratılan direkt bankacılık insiyatifi enpara.com 10 yaşında. Dile kolay tam 10 yıl müşteri artış hızı eski ivmesinin altında olsa da bu alanda rekabet ettiği birçok rakibini geride bıraktı. Hala karar vermemiş olanlar için enpara.com’u kullanmak 10 nedeni derlemek istedik.
Kimler geldi, kimler geçti ve enpara.com rüştünü karşılaştığı ciddi rekabete rağmen ispat etti. Direkt bankacılık gibi bir alanda en büyük rakibi olan Garanti Bankası’nın iGaranti ve GarantiONE insiyatiflerini bankacılık tarihinin dijital arşivine gömerek geride bıraktı. Üstelik böyle bir başarının ardından çok mütevazi davrandı ve böbürlendi. Enpara.com burada Türk bankacılık müşterisiyle beraber ve daha uzun süre bir yere gitmeye niyeti yok. Yakında dijital banka lisansı alıp kendine ana bankadan ayırıp yoluna yalnız devam etmeye kalkarsa hiç şaşırmam.
masrafsız bankacılık en büyük etkenlerden biri. Bu devirde iki kişinin arasında türk lirası cinsinden para transferi için hele mobil bankacılık üzerinden para gönderimi için ücret istenmesi türk bankacılık müşterisi için büyük bir memnuniyetsizlik sebebi. Enpara.com bunu ücretsiz yaparak kendi bankasının müşterileri dahil bir çok bankacılık müşterisini bünyesine kattı.
Rekabetçi getiri. diğer bir konu rekabetçi mevduat faizi. Her zaman en iyi en yüksek faizi vermiyor ama yatırım için genellikle mevduat getirisini tercih ediyorsanız diğer bankaların daha iyi oranlarla atılım yapıp mevduat toplama odaklı banka kampanyaları yapmalarını beklerken paranızı park edebileceğiniz bir alternatif sunuyor enpara.com mevduat yatırımcılarının uzun vadede rekabete giren çıkan diğer bankaların sunduğu oranlarla enpara.com mevduat faiz oranı farkının yarım puan olacağına güvenebilirsiniz. Kredi erişimi bankacılık müşterilerinin gerektiğinde şeffaf şekilde tanımlanan finansman araçlarına erişimi önemli. Özellikle daha önceden finansbank müşterisi olanlar için burada tanımlı kredi kredi kartı limiti varsa kolayca onay ve kullanım sağlayabiliyorsunuz. Maliyetler şeffaf, regülasyon nedeniyle faizler zaten sınırlandırılmış. Ucuz mu değil ama kesinlikle erişim için bir kaynak ve diğerlerinden bireysel kredi faizlerinde tavan uygulaması olması nedeniyle kesinlikle fahiş olmadığını söyleyebilirsiniz.