Deprem kredisi veren bankalar.

DEPREM KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Deprem kredisi veren bankalar hangileri? Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremlerden sonra tadilat kredisi ya da bina güçlendirme kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için bankalar devreye girdi. Acil ihtiyaç kredisi ve borç ödeme kredisi gibi krediler ilk etap kamu bankaları Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından hayata geçirildi. Peki hangi banka ne kadar faizli kredi veriyor? İş Bankası, Halkbank, ING Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi, Şekerbanki TEB ve Anadolubank kentsel dönüşüm kredisi veriyor mu? İşte tüm detaylar…

VAKIFBANK DEPREM KREDİSİ

Vakıfbank deprem kredisi için kolları sıvadı. Bir diğer kamu bankası olan Ziraat gibi 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar depremden zarar gören bireysel müşterilere destek veriyor. Vakıfbank ayrıca deprem bölgesine milyarlarca lira bağışta bulunarak ilk andan itibaren desteklerini sürdürüyor.

ZİRAAT BANKASI DEPREM KREDİSİ

Depremden sonra devreye giren ilk kamu bankalarından olan Ziraat, “Depremden zarar görmüş bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturduk. Bu paketleri hızla devreye alıyoruz. Bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5 000 TL Nakit Avans tanımladık” açıklamasında bulundu.