Ziraat Bankası Gürcistan’a Şube Açıyor

Posted by

Ülkemizin en eski bankası olan ve Osmanlı döneminden Türkiye Cumhuriyeti dönemine miras kalan kurumlardan birisi olan T.C. Ziraat Bankası gerek yurt dışında olsun ve gerekse yurt içinde olsun en fazla şubeye sahip olan bankamızdır diyebiliriz. 154 yaşındaki Ziraat Bankası ‘nın şu anki mevcut verilerine baktığımızda; 24 binden fazla personeli, 4 binden fazla ATM ‘si, 1400 ‘den fazla şubesi olduğunu görmekteyiz. Yurt dışında da birçok şubesi bulunan ve şubeler açmaya devam eden Ziraat Bankası, yurt dışı faaliyetlerine son hızla devam ediyor ve yakın zamanda Ziraat Bankası Gürcistana şube açıyor.

2015 yılı net gelirinin 5 milyar TL olduğu belirtilen Ziraat Bankası ‘nın yurt dışındaki şubeleri ABD – New York, İngiltere – Londra, Bulgaristan – Sofya, Gürcistan – Tiflis, Irak – Bağdat ve Erbil, KKTC – Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Karakum, Akdoğan ve Karaoğlanoğlu, Yunanistan – Atina, Gönyeli, Rodos, İskeçe, Gümülcine, İskele ve Suudi Arabistan Cidde şehirlerinde bulunmaktadır. Ayrıca İran – Tahran ile Karaçi ‘de temsilciliği vardır.

Ziraat Bankası; Gürcistan ‘daki yeni şubesini açmak için BDDK ‘dan da gerekli izni almış gibi görünüyor. Bu konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası tarafından yakın zamanda Kamu Aydınlatma Platformu ( KAP ) ‘na yapılan açıklamada; BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ) ‘dan Gürcistan ülkesinin Marneuli şehrine şube açılması için izin verildiği bildirildi.

Ziraat Bankası; yurt dışında şubeler açmaya devam ediyor iken yurt içinde de büyüme faaliyetlerine tam gaz devam etmekte, özellikle düşük faizli kredi oranları ile de müşteri portföyünü hızla genişletmektedir.

Ziraat Bankası 2016 Aralık ayı kredi kampanyaları ile ilgili olarak konut kredisi ve ihtiyaç kredisi için hemen bir örnek ödeme planı da yeri gelmişken paylaşalım.

Ziraat Bankası 10 bin TL 48 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi örnek ödeme planı

Faiz Oranı : % 1,19

Aylık Ödeme : 289 TL

Toplam Ödeme                : 13 bin 884 TL

Ziraat Bankası 10 bin TL 36 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi örnek ödeme planı

Faiz Oranı : % 1,19

Aylık Ödeme : 357 TL

Toplam Ödeme                : 12 bin 852 TL

Ziraat Bankası 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi örnek ödeme planı

Faiz Oranı : % 1,07

Aylık Ödeme : 1483 TL

Toplam Ödeme                : 177 bin 960 TL

Ziraat Bankası 100 bin TL 60 ay vadeli konut kredisi örnek ödeme planı

Faiz Oranı : % 1,07

Aylık Ödeme : 2 bin 267 TL

Toplam Ödeme                : 136 bin 020 TL

Bir önceki yazımız olan Araç alıp-satarken kar etmenin 3 yolu başlıklı makalemizde araç alım satımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir