Perşembe , Kasım 3 2016
Anasayfa / EFT Saatleri / Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri

EFT Nedir?

EFT, para transfer yollarından en çok kullanılanı olup en kısa tanımıyla iki farklı banka hesabı arasında yapılan para transferidir. Örneğin Yapı Kredi Bankası’nda bulunan hesabınızdan başka bir bankada bulunan bir hesaba para transfer etmeniz gerekiyor.

Yapı Kredi Banakası Şubelerinde EFT İşlemi Kaça Kadar Yapılır?

Bankaların yapmış EFT işlemlerinin tamamı Merkez Bankası tarafından kontrol edildiğinden bütün EFT işlemleri belirli saatlerde gerçekleştirilmektedirler ancak her bankanın EFT işlem saati farklılık göstermektedir.

Yapı Kredi EFT saatleri kaça kadar yapılır? diye merak ediyorsanız, Yapı Kredi Bankası ATM’ lerinden veya internet bankacılığı üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinin aynı gün karşı bankanın hesabına geçmesi için akşam 16.45’ e kadar yapmanız gerekmektedir. Hafta sonu ve resmi tatil günleri yapılan EFT işlemleri ise tatilden sonraki ilk iş günü gerçekleşir.

Yapı Kredi Bankası EFT’ leri Hesaba Ne Zaman Geçer ?

Yapı Kredi Bankası Şubelerinden, ATM’ lerinden ve internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz Yapı Kredi EFT’ leri hesaba ne zaman geçer peki? Akşam 16.45’e kadar yapılan EFT işlemleri normal şartlarda aynı gün 5-10 dakika içerisinde hesaba geçer, bu süre sistemin yoğun olduğu zamanlarda 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Haftanın son günü olan Cuma günü saat 16.45’ ten sonra yapılan EFT işlemleri ise haftanın ilk iş günü karşı bankanın hesabına geçer.

Yapı Kredi Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndaki hesabınızdan gün içinde yapmış olduğunuz EFT işlemi karşı bankanın ilgili hesabına geçmemişse anında Yapı Kredi EFT sorgulama işlemini gerçekleştirmek için hem Yapı Kredi Bankası hem de parayı gönderdiğiniz hesabın bağlı olduğu banka ile irtibata geçip yapmış olduğunuz EFT işleminin akıbetini öğrenebilirsiniz.

Diğer Tüm Bankaların EFT Saatlerine http://trkredi.com/k/eft-saatleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Eft Saatleri başlıklı makalemizde eft, EFT işlemi ve eft saati hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

finansbank eft saatleri

Finansbank Eft Saatleri

Finansbank Eft Saatlerini eftsaatleri.org olarak sizin için araştırdık. Finansbank hesabından yapılan eftler ne zaman hesaba …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir