Cuma , Ocak 6 2017
Anasayfa / Bilgiler / Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Peşinatsız senetle araba almak aslında düşündüğünüz kadar zor değil.Bu işi tamamiyle ticarete dökmüş galericiler bu işinde yöntemini çözerek sizlere kolaylık isimi altında senetle araba satabiliyor evet yanlış duymadınız cebinizde yalnızca 300 lira noterde rehin koydurma parası ve 120 lira alım satım parası olsun yeterli.Hemen anlatayım;şimdi sizin bankalarda bozuk sicilinizden dolayı alamadığınız krediyi galerici sizin isminize çekiyor, örneğin o anlaşmalı bankasından 0,95 faiz oranında 12-24-36 aya kadar sattığı araç için kredi kullanıyor sizin isminize,peki hiç düşündünüz mü galerici bu işin altından nasıl çıkacak, çok kolay o da sizin istediğiniz vade oranına göre size bir faiz oranı belirliyor, söz gelişi galerici 0,95 faiz oranından çektiği krediyi size % 3’den hesap çıkarıyor aynı zamanda ne oldu şimdi, otomatikman galerici çektiği krediden %2,05 kar etti mi evet her türlü etti, bir de size sattığı araçtan da söz gelişi 18000 liralık aracı da 23000 liraya sattı mı sattı 5000 lirada buradan kar etti mi evet etti,

Senetle Peşinatsız Araba
Senetle Peşinatsız Araba

18000 liralık arabadan vasati bu galeri yurttaş 7500 lira en az para kazandı. Şimdi size soruyorum nasıl bu galerici peşinatsız senetle araba satmasın. Satmaması için bir sebep var mı tabi ki de yok. Bu yüzden peşinatsız senetle araba alabilir miyim sualine fazla takılmayın, gayet kolay şekilde bu işi İzmir Gaziemir Otokent olsun, bilhassa İstanbul’daki hemen hemen tüm galericiler olsun her yerde bu olanaklar sizlere altın tepside zati sunuluyor.Hele bir de birazcık peşinat varsa cebinizde sizden kralı yok. Bu yüzden senetle araba almanın zor olmadığını unutmayın.

Şimdi burda galerici bana nasıl güvenecek sualini sorduğunuzu  duyar gibiyim hemen onu da açıklama edeyim.Size galerici arabayı satarken noterde arabanın üstüne rehin koymak isteyecektir ters taktirde zaten satış gerçekleşmez, neyse rehini koyar ve siz o borcun senetlerini tamamen bitirmeden hiçbir zaman aracı satamazsınız, senetlerin hepsi tek tek yapılmaz tek senet yapılır genelde, siz senet günü olarak adlandırılan günde başka bir deyişle borcun vadesi geldiği gün o borcu ödeyemezseniz vay halinize. Galerici o yaptığı tek senedi avukata verir avukatta arabayı bağlatır, galericiye araba teslim edilir sizin 3-5-7 ay kaç ay ödediyseniz tüm paralarınız boşa gider. Bu yüzden senetle araba almak çok rizikoludur, kendinize güvenmiyorsanız sakın bu işlere kalkışmayınız.

Bir önceki yazımız olan Bankada Unutulan Para Sorgulama başlıklı makalemizde bankada unutulan para hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

Bankada Unutulan Para Sorgulama

Çoğu banka kullanıcısı hesapların da para olup olmadığını bilmemekte ve çoğu zaman unutmaktadır. Böyle bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir