Perşembe , Ocak 5 2017
Anasayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Hesaplama

Kredi Notu Hesaplama

İhtiyaç kredisi ya da konut kredisi benzer biçimde kredi ürünlerinden yararlanmak isteyenler kredi notu terimi ile karşılaşmakta. Meydana getirilen kredi ve kredi kartı başvurularının onaylanması kredi notuna bağlıdır. KKB kısaca Kredi Kayıt Bürosu tarafınca oluşturulan kredi skoru bankalarla olan tüm ilişiğiniz göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Kredi notu hesaplanırken daha ilkin kullandığınız kredi ve kredi kartları, ödediğiniz ve ödemekte olduğunuz borçlar, ödeme alışkanlıklarınız, kredi ve kartı limitleriniz, satmaca ödemeleriniz benzer biçimde bankayla olan ilişkileriniz değerlendirilir. Tüm bu durumların değerlendirilmesi sonucunda bir kredi puanı ortaya çıkar. Bankalar, kredi ve kredi kartı kullandırımında minimum bir kredi notu seviyesi belirlerler. Bu düzey bankadan bankaya değişim izah edebilir. Aynı kredi notu ile bir bankadan kredi çekebiliyor iken başka bir bankadan çekemeyebilirsiniz.

Kredi notu KKB tarafınca hesaplanır bu yüzden kredi notunuzu merak ediyorsanız KKB’nin resmi sitesini ya da KKB’nin sunmuş olduğu yeni bir hizmet olan Findeks’i kullanabilirsiniz.

Kredi sorgulama işlemi yapmak için KrediNotu.co Kredi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. KrediNotu.co Kredi sayfası aracılığı ile kredi sorgulayabilir, bankaların sunmuş olduğu kredi ürünlerini karşılaştırabilir, istediğiniz kredi ürününe online başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Nedir? başlıklı makalemizde findex, Kredi Notu Aralığı ve Kredi Notu Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Bankalar arasında uzun zamandır bizlere hizmet sunan bankaların başında gelen Garanti Bankası son zamanlarda müşterilerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir