Kredi, Kredi Hesaplama, Kredi Notu

Kredi findeks notu.

5 Halihazırda geri ödemeleri devam eden bir krediniz varsa yeni bir kredi kullanmak size tahsis edilen toplam limitinizi etkileyeceğinden kredi puanınızı olumsuz etkileyecektir. Doğru!
6 kefil olduğunuz bir borcun ödemelerinin düzensiz yapılması veya geri ödemelerde sorun yaşaması, kredi notunuzu ve ilerde yapabileceğiniz kredi başvurularını olumsuz etkiler. Doğru! Alacağı kredi için kendisinden kefil istenen kişilere kefil olmaktan mümkün olduğu kadar kaçının.
7 çok sık kredi başvurusunda bulunmak kredi notunuzu olumsuz etkiler. doğru! her banka için olmasa bulunulmasını olumsuz olarak değerlendirir. Bu açıdan kredi başvurusunda bulunmak yerine, öncesinde findeks kredi notu’nuzu öğrendikten sonra başvuru yapmak yardımcı olacaktır.
Özetlemek gerekirse; Findeks Kredi notu bankaların sizden isteyeceği bir bilgi değildir. Bankaya başvuru öncesinde Findeks Kredi notu’nuzu öğrenmiş olmanız başvurunuzun nasıl değerlendirileceği hakkında bir ön bilgi verebilir. En riskli, orta riskli veya az riskli kategorisine giren bir notunuz varsa ve siz ev kredisi almak istiyorsanız, başvurunuzu puanınız biraz daha yükselene kadar ertelemeyi düşünebilirsiniz. Unutmayın, yüksek bir riskli kategorisine giren bir kredi notu başvurunuzun kesin olarak red olacağı anlamına gelecektir. Bir ufak not, kredi notunuz sıfır puansa, geçmişten gelen hakkınızda bir idari veya kanuni takip kaydı var demektir.

Related post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir