Konut Kredileri, Kredi, Kredi Hesaplama, Kredi Notu

Konut kredilerin düşmesi.

Hatıralanacağı üzere Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan haziran ayında bir açıklama yaptı ve 0,99 oranlarını paylaştı. O gece neredeyse 50 bin konutun fiyatı bir anda yükseldi. Şu anda konutlardaki yükselişin sebebini o gece fiyat artışlarında yaşıyoruz. Konut kredi oranlarının düşmesi alıcı için bir fırsattır, satıcı için değildir.
Şu anda konut kredisi çekmek için tam zamanı diyemeyiz. Kredilerin düşmesini beklemek en doğru zaman olur. Faiz oranları yüksek olduğu için yıllık maliyetler de yüksek oluyor. Şu anda biraz daha beklemekte fayda var. Faiz oranları şu anda yüksek olduğu için ipotekli satışlar düşmüş durumda. Alıcılar beğendikleri evi izlemeye alsınlar. Artan fiyatlarının köpüğü gidiyor. Eskisi gibi konut fiyatlarında hızlı bir artış söz konusu değil.
Alıcılar bu noktada bir fırsat kollayıp bütçelerini ona göre ayarlayıp konut kredilerinde düşme olduğu zaman hızlı hareket edip beğendikleri evi almalarını tavsiye ediyorum. Çünkü fiyatları nerede yakalarlarsa orada karlı çıkacaklar.”

Related post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir