Cuma , Ocak 6 2017
Anasayfa / Krediler / Kefilsiz Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Kefilsiz Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Artık kredisiz araç almak neredeyse imkansız gibi. Bu yüzden de insanlar bankalardan taşıt kredisi çekerek aracını almakta, değişik vadelerle geri ödemektedir. Eğer siz de araç kredisi çekmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyunuz.

İhtiyaç kredisi çekerken çok büyük ihtimalle sizden bir kefil isterler. İstememe durumları çok nadirdir. Fakat araç/oto kredisinde durum böyle değildir. Diğer kredilerin yanı sıra, oto kredilerinde teminat gösterebileceğiniz bir malınız olduğu için bankalar karşınıza çok zor işlemler çıkarmıyor.

Taşıt kredisi başvurularında ibraz edilmesi (sunulması) gereken belgeler şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Maaş bordrosu ya da gelir belgesi
  • Ticaretle ilgilenenler için vergi levhası ve bankaların isteyebileceği bazı evraklar (başvuracağınız banka bunu size bildirecektir. Ör: oda kaydı.)
  • İkinci el araçlar için ruhsat ya da satın alınmış otolar için noter tarafından onaylanmış alım satım sözleşmesi
  • 0 kilometre araçlar için fiyat teklifi (proforma fatura)


Bu belgelere sahip olduğunuz takdirde, eğer banka sicilinizde bir problem yoksa büyük ölçüde kefilsiz taşıt kredisi çekebilirsiniz.

Diğer kredilerde kefil gerekiyor da, oto kredilerinde neden gerekmiyor diye sorabilirsiniz. Bunun nedeni ise aracınız rehin tesis edilmesidir. Yani ödememe durumunda banka araca el koyma hakkına sahiptir. Bu nedenle de zaten kefil yerine gösterebilecek bir teminatınız olmuş olur. Bu yüzden de bankalar ekstra bir kefil aramaz ve kredinizi rahatlıkça çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Abank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde abank kredi ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

Abank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankacılık alanında hizmet veren kurumlarımız arasında yer alan Abank bankacılık alanındaki hizmetleri yeniden tanımlama adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir