Cuma , Ocak 6 2017
Anasayfa / Kredi Kartları / Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Günümüzde kredi kartı ya da bankamatik kartı olmayan yetişkin bir birey yok denecek kadar azdır. Ve bu kadar yoğun kart ve bankamatik kullanımları karşısında kredili mevduat hesabımızı artılamak ya da kredi kartı ekstrelerini ödemekte güçlük çeken milyonlarca kişi ve kuruluşlar olmaktadır. Bu güçlükler karşısında bankalarda kendilerince önlem almakta. Yani ödenmeyen ekstreler, artılanmayan hesaplar için bankalar bir süre verir bu süre içerisinde de ödeme yapılmaz ise bankamatik kartına veya kredi kartına bloke koyar.

Kredi Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?
Kredi Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

BLOKE SEBEPLERİ BELLİDİR!

Ve kartım bloke oldu ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bankanızın bir şubesine giderek bloke sebebini öğrenebilirsiniz. Bloke kaldırma işlemi mümkünse kaldırabilirsiniz. Bankamatik kartınıza bloke kondu ise hesabınızdaki bakiyeyi ne şube içerisinden ne de ATM’lerden çekemezsiniz. Kredi kartınıza bloke kondu ise ekstrelerinizin düzenli veya hiç ödenmeme durumu sebebi ile bloke konmuştur. Kredi kartı borcunuz ödendiği takdirde bir iş günü içerisinde kullanıma açılacaktır. Ancak bu da bankanın inisiyatifine ve dahası sizin borçlarınızı ödeme gidişatınıza göre vereceği karara bağlıdır.

AVUKATA GİDEN KREDİ KARTLARI KULLANILAMAZ

Kredi kartınızın avukata ulaşması durumunda ise kredi kartınızın blokesini kaldırmanızın mümkünatı yoktur. Kapalı ve blokeli kart ATM’lerde kullanıldığında ATM kartı geri vermez ayrıca kredi kartı her türlü alışverişe kapalı hale getirilir. Bankamatik kartı bloke oldu ise bu da genelde bankaya olan borçlar nedeni ile bütün hesaplarınıza bloke konulma sebebinden dolayı olmuştur. Bankaya olan borcunuzu ödedikten sonra nakit paranızın bulunduğu hesaplar aktif edilir ancak bankanın kredi kartı, kredili mevduat hesabı gibi ürünleri kullanamayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatlarının Önüne Geçmek başlıklı makalemizde kredi kartı aidatı iadesi, kredi kartı aidatı ne kadar ve kredi kartı aidatları hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

Kredi Kartı Kullanmak Ne Kadar Avantajlı?

Kredi kartlarını neden kullanırız ve neden vazgeçilmezlerimiz arasında diye bir soru ile karşılaştığımızda ilk etapta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir